Viken Indoor Etapp 2

2018-11-18

D14

  • 44 startande
  • 1070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 22:40 21:11
15 Tilda Dalekant IFK Enskede 52:08 48:43

Viken Indoor Etapp 1

2018-11-17

D14

  • 23 startande
  • 1080m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elin Wolgast Snättringe SK 14:13 13:10
15 Tilda Dalekant IFK Enskede 29:09 26:59

Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

D14

  • 30 startande
  • 2960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrika Nordquist Täby OK 22:59 7:46
6 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 28:03 82 9:29
21 Tilda Dalekant IFK Enskede 40:04 57 13:32
27 Emma Hallendal IFK Enskede 55:15 42 18:40

Novembertävlingarna, lång

2018-11-10

D14

  • 21 startande
  • 3920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 32:23 8:16
5 Linn De Boussard IFK Enskede 41:03 79 10:28
19 Tilda Dalekant IFK Enskede 1:02:28 52 15:56

Höstlunken, patrull

2018-11-04

Öppen motion 6

  • 34 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Peder Kock Järfälla OK 1:00:37
4 Magnus Elwin IFK Enskede 1:07:00 70
17 Per Dalekant IFK Enskede 1:52:57
Tilda Dalekant IFK Enskede ej godk.

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

2018-10-21

Öppen motion 5

  • 93 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Simon Nordlander Sundsvalls OK 35:34
2 Patric De Boussard IFK Enskede 36:06 79
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

Lugnetsprinten

2018-10-19

D14

  • 55 startande
  • 2960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Österberg Gustavsbergs OK 20:43 7:00
7 Linn De Boussard IFK Enskede 21:43 95 7:20
Tilda Dalekant IFK Enskede ej godk.

Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

D14

  • 58 startande
  • 1630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrika Nordquist Täby OK 11:32 7:05
4 Linn De Boussard IFK Enskede 11:58 96 7:20
7 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 13:23 86 8:13
19 Emma Hallendal IFK Enskede 15:07 76 9:16
24 Felicia Strindér IFK Enskede 15:30 74 9:31
41 Tilda Dalekant IFK Enskede 19:32 59 11:59

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

D14

  • 27 startande
  • 1660m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 14:35 8:47
2 Felicia Strindér IFK Enskede 15:51 92 9:33
19 Tilda Dalekant IFK Enskede 22:12 66 13:22

Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

D14

  • 53 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 11:54 6:22
11 Linn De Boussard IFK Enskede 13:44 87 7:21
16 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 14:06 84 7:32
24 Emma Hallendal IFK Enskede 15:04 79 8:03
32 Felicia Strindér IFK Enskede 17:00 70 9:05
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

D14 Kort

  • 1 startande
  • 2780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lilly Christie Snättringe SK 46:32 16:44
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

Täby OK, lång

2018-04-14

Öppen motion 3

  • 23 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Slars Paulsson Sundbybergs IK 37:58
19 Sofia Lindhagen IFK Enskede 1:17:02 29
19 Tilda Dalekant IFK Enskede 1:17:02 29

Stockholm Indoor Cup

2018-02-03

U2

  • 77 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mikael Berg OK Enen 09:19 2:51
8 Ester Höglind IFK Enskede 13:12 4:02
57 Tilda Dalekant IFK Enskede 23:32 7:12
65 Nora Ahlström IFK Enskede 26:23 8:04
66 Felix Ahlström IFK Enskede 26:25 8:05
67 Simon Ahlström IFK Enskede 26:33 8:07
Ester Höglind IFK Enskede ej start
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

U2

  • 77 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mikael Berg OK Enen 09:19 2:51
8 Ester Höglind IFK Enskede 13:12 4:02
57 Tilda Dalekant IFK Enskede 23:32 7:12
65 Nora Ahlström IFK Enskede 26:23 8:04
66 Felix Ahlström IFK Enskede 26:25 8:05
67 Simon Ahlström IFK Enskede 26:33 8:07
Ester Höglind IFK Enskede ej start
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start