Novembertävlingarna, medeldistans

2017-11-11

U1

  • 7 startande
  • 2230m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Linder Linnersjö Gustavsbergs OK 20:42 9:17
5 Simon Ahlström IFK Enskede 31:53 45 14:18
6 Felix Ahlström IFK Enskede 42:07 29 18:53

Ungdomsseriefinalen i Stockholm

2017-10-01

U1H

  • 81 startande
  • 1520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 12:16 8:04
20 Frank Lantz IFK Enskede 16:30 64 10:51
26 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:58 58 11:49
61 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 23:10 43 15:14
75 Felix Ahlström IFK Enskede 31:02 30 20:25
77 Simon Ahlström IFK Enskede 31:34 29 20:46

Waxholms OK

2017-08-27

U1

  • 23 startande
  • 2290m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 24:24 90 10:39
5 Simon Ahlström IFK Enskede 30:19 70 13:14

Ungdomsserien, region söder

2017-08-23

U1H

  • 35 startande
  • 1960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 15:53 8:06
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 19:37 71 10:01
12 Liam de Boussard IFK Enskede 21:48 63 11:07
13 Felix Ahlström IFK Enskede 22:31 61 11:29
21 Dino Jarmland IFK Enskede 28:31 46 14:33
23 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 28:54 45 14:45
27 Simon Ahlström IFK Enskede 30:59 41 15:48

Hemfosadubbeln, medel

2017-08-20

U1

  • 25 startande
  • 2240m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Hellberg Sundbybergs IK 21:59 9:49
5 Liam de Boussard IFK Enskede 24:15 81 10:50
19 Simon Ahlström IFK Enskede 34:11 54 15:16
20 Felix Ahlström IFK Enskede 34:23 54 15:21

Mastloppet

2017-07-11

Öppen motion 1

  • 7 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nora Ahlström IFK Enskede 18:46 70
6 Felix Ahlström IFK Enskede 29:15 34
7 Simon Ahlström IFK Enskede 35:22 23

Stockholm City Cup, #2

2017-05-31

U2

  • 34 startande
  • 1650m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hjalmar Rusck OK Ravinen 13:12 8:00
4 Nora Ahlström IFK Enskede 15:38 74 9:28
14 Felix Ahlström IFK Enskede 21:57 50 13:18
26 Simon Ahlström IFK Enskede 28:55 36 17:32

Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medel

2017-05-28

U1

  • 11 startande
  • 1910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Signe Albinsson OK Österåker 17:20 9:05
2 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 21:39 70 11:20
3 Nora Ahlström IFK Enskede 23:18 64 12:12
4 Simon Ahlström IFK Enskede 26:53 54 14:05
5 Felix Ahlström IFK Enskede 26:54 54 14:05

Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, lång

2017-05-27

U1

  • 22 startande
  • 1710m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marttii Joki Forsa OK 14:37 8:33
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:48 60 12:10
18 Nora Ahlström IFK Enskede 28:56 41 16:55
19 Simon Ahlström IFK Enskede 29:04 40 17:00
20 Felix Ahlström IFK Enskede 29:07 40 17:02

Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medel

2017-05-26

U2

  • 4 startande
  • 2410m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alexander Dufva Sundsvalls OK 33:23 13:51
2 Simon Ahlström IFK Enskede 53:03 43 22:01

Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, lång

2017-05-25

U1

  • 16 startande
  • 2560m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alexander Dufva Sundsvalls OK 21:23 8:21
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:27 68 10:43
6 Nora Ahlström IFK Enskede 33:30 54 13:05
11 Felix Ahlström IFK Enskede 37:47 47 14:46
13 Simon Ahlström IFK Enskede 40:10 43 15:41

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2017-05-23

U1

  • 34 startande
  • 1780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tuva Wiktor Jarefors Snättringe SK 17:24 9:47
6 Frank Blom IFK Enskede 19:55 77 11:11
8 Eskil Blom IFK Enskede 20:18 76 11:24
14 Simon Ahlström IFK Enskede 23:28 64 13:11
15 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:35 64 13:15
16 Felix Ahlström IFK Enskede 23:39 64 13:17
18 William Lawrence IFK Enskede 24:08 62 13:33
25 Nora Ahlström IFK Enskede 26:51 55 15:05
28 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 29:23 49 16:30
30 Liam de Boussard IFK Enskede 31:40 45 17:47

Stockholm City Cup, #1

2017-05-17

U2

  • 44 startande
  • 1450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oscar Lundquist OK Ravinen 10:11 7:01
14 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 16:32 52 11:24
15 Lucas De Boussard IFK Enskede 16:35 51 11:26
23 Simon Ahlström IFK Enskede 18:28 45 12:44
27 Nora Ahlström IFK Enskede 21:37 37 14:54
35 Felix Ahlström IFK Enskede 25:39 30 17:41

Ungdomsserien # 1, krets söder 4

2017-05-04

U1

  • 57 startande
  • 2060m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Samuel Svennersjö Snättringe SK 21:45 10:33
4 Simon Ahlström IFK Enskede 27:01 71 13:07
6 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:35 69 13:23
8 Frank Blom IFK Enskede 27:54 68 13:33
20 Felix Ahlström IFK Enskede 30:36 61 14:51
26 Liam de Boussard IFK Enskede 32:13 58 15:38
31 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 34:10 54 16:35
35 Eskil Blom IFK Enskede 37:41 48 18:18
36 Dino Jarmland IFK Enskede 38:00 47 18:27
47 William Lawrence IFK Enskede 46:35 37 22:37

Haningeträffen, lång

2017-04-23

U1

  • 21 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 16:35 8:52
8 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:49 60 12:44
16 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 37:16 34 19:56
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.
Simon Ahlström IFK Enskede ej godk.

Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medel

2017-04-16

U1

  • 19 startande
  • 1820m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Linnea Sand Tullinge SK 16:20 8:58
10 Felix Ahlström IFK Enskede 24:07 58 13:15
11 Simon Ahlström IFK Enskede 24:12 57 13:18
14 Nora Ahlström IFK Enskede 26:12 52 14:24

Lidingös medel

2017-04-09

U1

  • 14 startande
  • 1480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mattias Larsson IFK Lidingö SOK 09:49 6:38
10 Simon Ahlström IFK Enskede 19:57 39 13:29
12 Felix Ahlström IFK Enskede 26:00 28 17:34
14 Nora Ahlström IFK Enskede 45:06 12 30:28

Stockholm Indoor Cup Etapp 1

2017-02-04

U2

  • 58 startande
  • 630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Felix Ahlström IFK Enskede 11:37 18:26
6 Simon Ahlström IFK Enskede 13:29 21:24
13 Smilla Green IFK Enskede 14:50 23:33
41 Molly Green IFK Enskede 20:26 32:26