Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

U2H

  • 61 startande
  • 1620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Malte Hallman Attunda OK 12:56 7:59
9 Hilmar Hedin IFK Enskede 15:50 72 9:46
25 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 18:30 60 11:25
28 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 18:50 59 11:38
33 Liam de Boussard IFK Enskede 19:37 56 12:07
36 Joel Holmgren IFK Enskede 20:18 54 12:32
39 Sindri Grimsson IFK Enskede 20:35 12:42
44 Malte Holmquist IFK Enskede 21:46 13:26
Einar Lundin Orrghen IFK Enskede ej start

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

U2

  • 16 startande
  • 1650m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Molly Pettersson OK Ravinen 16:43 10:08
10 Liam de Boussard IFK Enskede 28:14 49 17:07
14 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 35:51 37 21:44

Ungomdsserien, regionsfinal söder V

2018-08-29

U1

  • 38 startande
  • 2200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oliver Nordmyr Magnusson Snättringe SK 16:04 7:18
19 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 34:05 37 15:30
35 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 51:11 21 23:16
Siri Holmgren IFK Enskede ej godk.
Amelie Boström Hagel IFK Enskede ej godk.

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2018-05-15

U1

  • 27 startande
  • 2160m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noel Hedman Snättringe SK 20:39 9:34
7 Joel Holmgren IFK Enskede 29:08 61 13:29
16 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 35:53 48 16:37
17 Oskar Strand IFK Enskede 36:36 46 16:57
25 Felix Ahlström IFK Enskede 54:19 28 25:09
26 Simon Ahlström IFK Enskede 56:55 26 26:21
Siri Holmgren IFK Enskede ej godk.

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

U1

  • 31 startande
  • 2010m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noel Hedman Snättringe SK 18:46 9:20
11 Alma Höglind IFK Enskede 27:59 57 13:55
13 Ester Höglind IFK Enskede 28:53 55 14:22
14 Joel Holmgren IFK Enskede 29:05 55 14:28
17 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 33:07 47 16:29
18 Oskar Strand IFK Enskede 33:11 47 16:31
25 Simon Ahlström IFK Enskede 43:10 33 21:29
26 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 44:28 32 22:07
30 Felix Ahlström IFK Enskede 56:32 23 28:08

Täby OK, lång

2018-04-14

U1

  • 23 startande
  • 2140m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tom Zeffer Mälarö SOK 19:38 9:10
9 Felix Ahlström IFK Enskede 28:23 59 13:16
10 Simon Ahlström IFK Enskede 28:27 59 13:18
13 Ester Höglind IFK Enskede 32:08 51 15:01
18 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 39:52 39 18:38

MIK-medeln

2018-04-08

U1

  • 25 startande
  • 2050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Albin Franzén OK Södertörn 14:58 7:18
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 19:30 67 9:31
12 Simon Ahlström IFK Enskede 22:16 57 10:52
21 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 32:54 35 16:03
22 Felix Ahlström IFK Enskede 33:33 35 16:22