Ungdomsseriefinalen i Stockholm

2017-10-01

U1H

  • 81 startande
  • 1520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 12:16 8:04
20 Frank Lantz IFK Enskede 16:30 64 10:51
26 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:58 58 11:49
61 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 23:10 43 15:14
75 Felix Ahlström IFK Enskede 31:02 30 20:25
77 Simon Ahlström IFK Enskede 31:34 29 20:46

Ungdomsserien, region söder

2017-08-23

U1H

  • 35 startande
  • 1960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 15:53 8:06
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 19:37 71 10:01
12 Liam de Boussard IFK Enskede 21:48 63 11:07
13 Felix Ahlström IFK Enskede 22:31 61 11:29
21 Dino Jarmland IFK Enskede 28:31 46 14:33
23 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 28:54 45 14:45
27 Simon Ahlström IFK Enskede 30:59 41 15:48

Stockholm City Cup, #3

2017-06-07

U2

  • 51 startande
  • 1410m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oscar Lundquist OK Ravinen 12:32 8:53
13 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 17:37 61 12:30
20 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 18:50 57 13:21
27 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 20:18 52 14:24
30 Bo Pers IFK Enskede 20:45 50 14:43
35 Olga Sparrman IFK Enskede 23:35 43 16:44
37 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 23:55 42 16:58
47 Liam de Boussard IFK Enskede 34:11 27 24:15

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2017-05-23

U1

  • 34 startande
  • 1780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tuva Wiktor Jarefors Snättringe SK 17:24 9:47
6 Frank Blom IFK Enskede 19:55 77 11:11
8 Eskil Blom IFK Enskede 20:18 76 11:24
14 Simon Ahlström IFK Enskede 23:28 64 13:11
15 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:35 64 13:15
16 Felix Ahlström IFK Enskede 23:39 64 13:17
18 William Lawrence IFK Enskede 24:08 62 13:33
25 Nora Ahlström IFK Enskede 26:51 55 15:05
28 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 29:23 49 16:30
30 Liam de Boussard IFK Enskede 31:40 45 17:47

Ungdomsserien # 1, krets söder 4

2017-05-04

U1

  • 57 startande
  • 2060m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Samuel Svennersjö Snättringe SK 21:45 10:33
4 Simon Ahlström IFK Enskede 27:01 71 13:07
6 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:35 69 13:23
8 Frank Blom IFK Enskede 27:54 68 13:33
20 Felix Ahlström IFK Enskede 30:36 61 14:51
26 Liam de Boussard IFK Enskede 32:13 58 15:38
31 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 34:10 54 16:35
35 Eskil Blom IFK Enskede 37:41 48 18:18
36 Dino Jarmland IFK Enskede 38:00 47 18:27
47 William Lawrence IFK Enskede 46:35 37 22:37

Haningeträffen, lång

2017-04-23

U1

  • 21 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 16:35 8:52
8 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:49 60 12:44
16 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 37:16 34 19:56
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.
Simon Ahlström IFK Enskede ej godk.