Mila Stockholm by Night, #2

2018-12-12

Pöbel

  • 121 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Gelius Snättringe SK 37:19
24 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 44:12
25 Per Forsberg IFK Enskede 44:16
48 Pontus Axell IFK Enskede 47:07
56 Stefan Henriksson IFK Enskede 48:22
106 Elias Skott IFK Enskede 1:41:49
Mats Larsson IFK Enskede ej godk.
Anders Björklund IFK Enskede ej godk.

Viken Indoor Etapp 2

2018-11-18

H16

  • 40 startande
  • 2030m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Albin Hainke Snättringe SK 26:42 13:09
2 Pontus Axell IFK Enskede 28:42 14:08
10 Hampus Erlingsjö IFK Enskede 44:12 21:46

Viken Indoor Etapp 1

2018-11-17

H16

  • 21 startande
  • 1730m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Albin Hainke Snättringe SK 25:39 14:50
7 Pontus Axell IFK Enskede 41:25 23:56
16 Hampus Erlingsjö IFK Enskede 1:06:53 38:40

Mila Stockholm by Night, #1

2018-11-14

Pöbel

  • 103 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mattias Kallhauge Snättringe SK 47:48
35 Patric De Boussard IFK Enskede 1:02:39
53 Anders Björklund IFK Enskede 1:11:10
59 Martin Ahlström IFK Enskede 1:18:05
67 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 1:24:26
76 Gustav Björklund IFK Enskede 1:52:56
77 Mats Larsson IFK Enskede 1:53:07
Per Forsberg IFK Enskede ej godk.
Elias Skott IFK Enskede ej godk.
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

H18

  • 10 startande
  • 3800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Filip Möller OK Södertörn 26:43 7:02
8 Pontus Axell IFK Enskede 39:02 68 10:16

Novembertävlingarna, lång

2018-11-10

H16

  • 25 startande
  • 5820m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Gelius Snättringe SK 39:12 6:44
12 Pontus Axell IFK Enskede 53:02 74 9:07
15 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:03:51 61 10:58

Höstlunken, patrull

2018-11-04

Öppen motion 7

  • 82 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn OF 26:02
21 Pontus Axell IFK Enskede 43:14 40
43 Christer Hedin IFK Enskede 55:21 27
65 Clara Höglind IFK Enskede 1:15:57 14
65 Clara Öhman IFK Enskede 1:15:57 14
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej godk.

Lugnetsprinten

2018-10-19

H16

  • 32 startande
  • 3420m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 21:31 6:17
26 Ludde Blom IFK Enskede 28:11 76 8:14
28 Pontus Axell IFK Enskede 29:41 72 8:41
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej godk.

Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

H16

  • 49 startande
  • 1930m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Gelius Snättringe SK 13:42 7:06
13 Henrik Lundfors IFK Enskede 16:12 85 8:24
20 Ludde Blom IFK Enskede 18:11 75 9:25
40 Hampus Erlingsjö IFK Enskede 23:31 58 12:11
43 Elias Skott IFK Enskede 25:43 53 13:19
44 Klas Bränström IFK Enskede 27:46 49 14:23
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej godk.
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

Natti-Natti, Motionsorientering

2018-09-26

Öppen motion 8

  • 14 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 25:05
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

DM, natt, Stockholm

2018-09-21

H16

  • 26 startande
  • 4440m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 32:44 7:22
22 Pontus Axell IFK Enskede 51:59 63 11:42

Skärgårdsdubbeln, långdistans

2018-09-08

H16

  • 35 startande
  • 5730m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 36:56 6:27
17 Pontus Axell IFK Enskede 1:10:21 52 12:17

Ungdoms-SM, lång

2018-09-01

H16

  • 107 startande
  • 6430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 47:16 7:21
85 Pontus Axell IFK Enskede 1:39:28 58 15:28
86 Gustav Björklund IFK Enskede 1:43:44 56 16:08
88 Ludde Blom IFK Enskede 1:51:20 52 17:19
94 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 2:22:16 43 22:08

Ungdoms-SM, sprint

2018-08-31

H16

  • 108 startande
  • 2710m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Wirén Attunda OK 14:32 5:22
53 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 17:34 93 6:29
85 Gustav Björklund IFK Enskede 19:13 86 7:05
93 Ludde Blom IFK Enskede 21:19 78 7:52
95 Pontus Axell IFK Enskede 23:05 73 8:31

Ungomdsserien, regionsfinal söder V

2018-08-29

H16

  • 20 startande
  • 3610m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Gelius Snättringe SK 26:59 7:28
14 Gustav Björklund IFK Enskede 44:41 60 12:23
15 Pontus Axell IFK Enskede 45:20 60 12:33
16 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 46:33 58 12:54
17 Ludde Blom IFK Enskede 47:20 57 13:07
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start

DM, medel, Stockholm

2018-08-26

H16

  • 56 startande
  • 3600m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 20:13 5:37
28 Gustav Björklund IFK Enskede 30:38 66 8:31
34 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 33:54 60 9:25
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start

DM, lång, Stockholm

2018-08-25

H16

  • 52 startande
  • 5060m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 34:02 6:44
39 Gustav Björklund IFK Enskede 53:04 64 10:29
42 Ludde Blom IFK Enskede 55:38 61 11:00
45 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:01:05 56 12:04
47 Pontus Axell IFK Enskede 1:04:37 53 12:46
Hampus Erlingsjö IFK Enskede ej godk.

Svartviksmedeln

2018-08-19

H16

  • 30 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Kallur OK Ravinen 23:16 7:07
23 Pontus Axell IFK Enskede 48:57 48 14:58
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

Slottssprinten

2018-06-09

H16

  • 33 startande
  • 2260m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Kallur OK Ravinen 19:04 8:26
13 Pontus Axell IFK Enskede 24:23 78 10:47
18 Ludde Blom IFK Enskede 28:59 66 12:49
20 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 31:44 60 14:02
21 Gustav Björklund IFK Enskede 32:12 59 14:15
22 Henrik Lundfors IFK Enskede 32:32 59 14:24

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

H16

  • 30 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Kallur OK Ravinen 11:58 6:24
12 Ludde Blom IFK Enskede 14:30 83 7:45
13 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 14:39 82 7:50
20 Pontus Axell IFK Enskede 16:12 74 8:40
23 Henrik Lundfors IFK Enskede 16:57 71 9:04
28 Klas Bränström IFK Enskede 23:02 52 12:19
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

StOF Sommarläger Förkortad Medel UP

2018-05-25

H16

  • 38 startande
  • 2920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 21:05 7:13
29 Pontus Axell IFK Enskede 36:34 58 12:31
32 Gustav Björklund IFK Enskede 40:22 52 13:49
35 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 43:04 49 14:45
36 Henrik Lundfors IFK Enskede 49:13 43 16:51

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2018-05-15

H16

  • 15 startande
  • 4850m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 45:34 9:24
8 Pontus Axell IFK Enskede 1:08:37 66 14:09
9 Ludde Blom IFK Enskede 1:14:11 61 15:18
10 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:30:31 50 18:40
Gustav Björklund IFK Enskede ej godk.

Närkekvartetten, dag 2, medel

2018-05-11

H16

  • 71 startande
  • 3610m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 24:20 6:44
47 Ludde Blom IFK Enskede 39:11 62 10:51
54 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 43:23 56 12:01
64 Pontus Axell IFK Enskede 51:20 47 14:13

Närkekvartetten, dag 1, lång

2018-05-10

H16

  • 73 startande
  • 5750m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 45:10 7:51
43 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:18:09 58 13:35
56 Ludde Blom IFK Enskede 1:27:56 51 15:18
61 Pontus Axell IFK Enskede 1:36:49 47 16:50

Haningeträffen

2018-05-05

H16

  • 27 startande
  • 5850m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 43:04 7:22
19 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:04:07 67 10:58
20 Pontus Axell IFK Enskede 1:07:12 64 11:29
25 Ludde Blom IFK Enskede 1:17:37 55 13:16
Henrik Lundfors IFK Enskede ej godk.

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

H16

  • 13 startande
  • 4680m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 35:17 7:32
6 Ludde Blom IFK Enskede 50:39 70 10:49
7 Pontus Axell IFK Enskede 52:21 67 11:11
11 Gustav Björklund IFK Enskede 1:18:35 45 16:47
12 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:21:40 43 17:27

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

H16

  • 43 startande
  • 2050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 12:40 6:11
27 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 16:21 77 7:59
30 Pontus Axell IFK Enskede 16:44 76 8:10
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

Järfälla OK

2018-04-22

H16

  • 60 startande
  • 4000m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK 27:34 6:54
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

Täby OK, lång

2018-04-14

H16

  • 49 startande
  • 5910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 44:38 7:33
40 Ludde Blom IFK Enskede 1:16:16 59 12:54
42 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:29:35 50 15:09
43 Gustav Björklund IFK Enskede 1:29:40 50 15:10
46 Henrik Lundfors IFK Enskede 2:00:26 37 20:23
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

MIK-medeln

2018-04-08

H16

  • 53 startande
  • 3450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Anängen Nyköpings OK 26:25 7:39
34 Ludde Blom IFK Enskede 40:26 65 11:43
38 Pontus Axell IFK Enskede 42:39 62 12:22
41 Gustav Björklund IFK Enskede 45:03 59 13:03
46 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 52:20 50 15:10

Sumpnatta

2018-03-16

H16

  • 20 startande
  • 5940m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Gelius Snättringe SK 41:18 6:57
19 Pontus Axell IFK Enskede 1:18:33 53 13:13
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

Stockholm Indoor Cup

2018-02-03

H16

  • 80 startande
  • 12220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Felix Bäckstäde Visborgs OK 25:04 2:03
21 Pontus Axell IFK Enskede 37:51 3:06
29 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 41:49 3:25
30 Gustav Björklund IFK Enskede 42:03 3:26
56 Ludde Blom IFK Enskede 49:50 4:05
70 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:08:51 5:38
71 Klas Bränström IFK Enskede 1:12:45 5:57
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej start
Ludde Blom IFK Enskede ej start
Klas Bränström IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej start
Gustav Björklund IFK Enskede ej start
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start

H16

  • 80 startande
  • 12220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Felix Bäckstäde Visborgs OK 25:04 2:03
21 Pontus Axell IFK Enskede 37:51 3:06
29 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 41:49 3:25
30 Gustav Björklund IFK Enskede 42:03 3:26
56 Ludde Blom IFK Enskede 49:50 4:05
70 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:08:51 5:38
71 Klas Bränström IFK Enskede 1:12:45 5:57
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej start
Ludde Blom IFK Enskede ej start
Klas Bränström IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej start
Gustav Björklund IFK Enskede ej start
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start