Ungdomsserien, finalen

2015-10-04

H14 Kort

  • 19 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pontus Axell IFK Enskede 13:45 100 7:38
7 Hugo Nelsson IFK Enskede 18:27 75 10:15
11 Teodor Norberg IFK Enskede 25:29 54 14:09
13 Jonathan Derwinger IFK Enskede 27:17 50 15:09
18 Klas Bränström IFK Enskede 36:13 38 20:07

SM, medel, publiktävling

2015-09-19

H14 Kort

  • 1 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

Ungdomsserien, regionfinal, syd

2015-08-26

H14 Kort

  • 16 startande
  • 2620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Laban Bryngelsson Tullinge SK 23:46 9:04
5 Erik Norlin IFK Enskede 24:20 98 9:17
7 Pontus Axell IFK Enskede 26:49 89 10:14
11 Klas Bränström IFK Enskede 30:35 78 11:40
12 Ludde Blom IFK Enskede 31:41 75 12:06
13 Hugo Nelsson IFK Enskede 33:29 71 12:47
14 Teodor Norberg IFK Enskede 33:49 70 12:54

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3

2015-07-23

Open 4

  • 186 startande
  • 3100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Flinta FK Herkules 20:27 6:36
116 Pontus Axell IFK Enskede 54:23 18 17:33
Ulrika Axell IFK Enskede ej godk.

O-Ringen Borås 2015 Etapp 3/MTB-O 2

2015-07-22

Open 4

  • 187 startande
  • 3100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Flinta FK Herkules 20:27 6:36
117 Pontus Axell IFK Enskede 54:23 18 17:33
Ulrika Axell IFK Enskede ej godk.

Stockholm City Cup, E3

2015-06-03

H14

  • 22 startande
  • 2050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 11:37 5:40
16 Pontus Axell IFK Enskede 20:01 58 9:46
17 Ludde Blom IFK Enskede 21:08 55 10:19
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej godk.

Ungdomsserien 2, krets 4, syd

2015-05-28

H14 Kort

  • 9 startande
  • 2970m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Skott IFK Enskede 33:59 80 11:27
3 Pontus Axell IFK Enskede 43:30 58 14:39
4 Ludde Blom IFK Enskede 45:11 55 15:13
6 Klas Bränström IFK Enskede 47:04 52 15:51
7 Teodor Norberg IFK Enskede 1:22:01 21 27:37
8 Jonathan Derwinger IFK Enskede 1:24:06 20 28:19
Hugo Nelsson IFK Enskede ej godk.

Stockholm City Cup, E2

2015-05-27

H14

  • 38 startande
  • 1920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Philip Carlsson Nyköpings OK 11:06 5:47
27 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 17:26 64 9:05
35 Elias Skott IFK Enskede 20:17 55 10:34
Jonathan Derwinger IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

Stockholm City Cup, E1

2015-05-20

H14

  • 40 startande
  • 1990m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 10:59 5:31
31 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 16:19 67 8:12
36 Erik Norlin IFK Enskede 20:05 55 10:06
38 Pontus Axell IFK Enskede 20:35 53 10:21
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4

2015-05-17

H14 Kort

  • 7 startande
  • 3125m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 48:59 80 15:40
2 Ludde Blom IFK Enskede 51:06 76 16:21
3 Elias Skott IFK Enskede 53:03 72 16:59
Jonathan Derwinger IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej start
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 1

  • 4 startande
  • 2525m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marie Hilding IK Jarl Rättvik 32:53 13:01
2 Pontus Axell IFK Enskede 49:54 36 19:46
Ulrika Axell IFK Enskede ej godk.

OL-Touren, medel, dag 3

2015-05-16

H14 Kort

  • 8 startande
  • 2725m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 31:23 80 11:31
2 Elias Skott IFK Enskede 33:58 72 12:28
3 Ludde Blom IFK Enskede 35:44 68 13:07
4 Klas Bränström IFK Enskede 38:24 62 14:06
Jonathan Derwinger IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2

2015-05-15

H14 Kort

  • 10 startande
  • 2510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Axel Flordal Katrineholms OK 19:44 7:52
3 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 29:18 57 11:40
5 Ludde Blom IFK Enskede 32:37 51 13:00
6 Elias Skott IFK Enskede 34:40 47 13:49
8 Pontus Axell IFK Enskede 43:04 36 17:09
9 Klas Bränström IFK Enskede 45:57 33 18:18
10 Jonathan Derwinger IFK Enskede 1:11:04 18 28:19

Swedish League, sprint, WRE, med OL-Touren, dag 1

2015-05-14

H14

  • 61 startande
  • 1890m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 10:07 5:21
1 Samuel Pihlström OK Landehof 10:07 5:21
42 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 14:56 68 7:54
54 Elias Skott IFK Enskede 17:32 58 9:17
57 Ludde Blom IFK Enskede 19:15 53 10:11
59 Pontus Axell IFK Enskede 22:34 45 11:56
61 Klas Bränström IFK Enskede 34:34 29 18:17

Ungdomsserien 1, krets 4, syd

2015-05-12

H14 Kort

  • 7 startande
  • 2740m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Skott IFK Enskede 29:05 80 10:37
3 Ludde Blom IFK Enskede 35:43 61 13:02
4 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 35:47 61 13:04
6 Pontus Axell IFK Enskede 42:31 48 15:31
7 Teodor Norberg IFK Enskede 1:14:06 19 27:03

OK Tors ungdomstävling

2015-04-11

H14 Kort

  • 7 startande
  • 2840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Daniel Jensen Arboga OK 33:28 11:47
3 Ludde Blom IFK Enskede 41:27 71 14:36
6 Teodor Norberg IFK Enskede 47:46 60 16:49
Elias Skott IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

Stockholm Indoor Cup Etapp 2

2015-02-08

H16

  • 81 startande
  • 5760m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Herne OK Ravinen 32:32 5:39
44 Nils Rundström IFK Enskede 1:01:04 10:36
49 Pontus Axell IFK Enskede 1:05:21 50 11:21
53 Ludde Blom IFK Enskede 1:06:28 49 11:32
61 Klas Bränström IFK Enskede 1:14:44 44 12:58
65 Erik Norlin IFK Enskede 1:25:36 38 14:52

Stockholm Indoor Cup Etapp 1

2015-02-07

H16

  • 77 startande
  • 1120m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Herne OK Ravinen 18:15 16:18
49 Ludde Blom IFK Enskede 39:08 47 34:56
59 Erik Norlin IFK Enskede 46:34 39 41:35
60 Pontus Axell IFK Enskede 47:47 38 42:40
63 Nils Rundström IFK Enskede 51:59 46:25
Elias Skott IFK Enskede ej start
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.