Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2014-10-05

H12

  • 69 startande
  • 3200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 22:22 6:59
37 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 43:05 52 13:28
46 Pontus Axell IFK Enskede 46:53 48 14:39
52 Elias Skott IFK Enskede 51:09 44 15:59

Ungdomsserien, region syd

2014-08-27

U2H

  • 43 startande
  • 2090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Skott IFK Enskede 20:29 90 9:48
4 Filip Flodström IFK Enskede 21:36 85 10:20
10 Pontus Axell IFK Enskede 27:12 65 13:01
11 Tage Mührer IFK Enskede 27:14 65 13:02
29 Ludde Blom IFK Enskede 33:39 51 16:06
39 Teodor Norberg IFK Enskede 49:57 31 23:54
40 Jonathan Derwinger IFK Enskede 53:12 29 25:27

Attunda OK, långdistans

2014-08-23

Öppen motion 1

  • 15 startande
  • 2110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Klas Bränström IFK Enskede 22:13 80 10:32
2 Ludde Blom IFK Enskede 25:42 66 12:11
3 Pontus Axell IFK Enskede 27:44 60 13:09
5 Jonathan Derwinger IFK Enskede 31:00 52 14:42

Ungdomsserien, krets 4 söder

2014-05-22

U2

  • 30 startande
  • 2530m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Skott IFK Enskede 22:36 90 8:56
5 Teodore Petersson IFK Enskede 29:05 68 11:30
7 Filip Flodström IFK Enskede 30:13 65 11:57
8 Ludde Blom IFK Enskede 31:06 63 12:18
10 Pontus Axell IFK Enskede 31:33 62 12:28
11 Tage Mührer IFK Enskede 32:26 60 12:49
14 Klas Bränström IFK Enskede 34:30 56 13:38
22 Jonathan Derwinger IFK Enskede 38:18 49 15:08
23 Teodor Norberg IFK Enskede 39:33 47 15:38
24 Hannes Lindqvist IFK Enskede 44:57 40 17:46
27 Linn De Boussard IFK Enskede 46:40 38 18:27

Ungdomsserien, krets 4 söder

2014-05-13

U2

  • 22 startande
  • 2240m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Skott IFK Enskede 19:31 90 8:43
2 Pontus Axell IFK Enskede 20:57 83 9:21
4 Klas Bränström IFK Enskede 22:22 77 9:59
5 Hannes Lindqvist IFK Enskede 24:01 71 10:43

Gustavsbergs OK, medeldistans

2014-05-01

U2

  • 39 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Svante Sandvik Attunda OK 28:07 11:43
4 Ludde Blom IFK Enskede 29:59 84 12:30
7 Elias Skott IFK Enskede 32:03 78 13:21
31 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 53:46 42 22:24
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

IFK Enskede, långdistans

2014-04-13

Öppen motion 1

  • 4 startande
  • 2100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elin Wolgast Snättringe SK 26:35 12:40
2 Pontus Axell IFK Enskede 26:41 70 12:42
3 Ludvig Blom IFK Enskede 29:42 14:09