Novembertävlingarna, lång

2018-11-10

Öppen motion 9

  • 18 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mattias Millinger Järla Orientering 52:33
7 Pelle Forsberg IFK Enskede 58:52 69

Höstlunken, patrull

2018-11-04

HD40 Mix

  • 24 startande
  • 9090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Einar Eriksson Attunda OK 1:13:35 8:06
1 Lydia Kahn Attunda OK 1:13:35 8:06
2 Pelle Forsberg IFK Enskede 1:14:29 8:12
2 Katarina Rundström IFK Enskede 1:14:29 8:12

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

2018-10-21

Öppen motion 9

  • 113 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 49:22
22 Pelle Forsberg IFK Enskede 1:03:41 58
94 Katarina Rundström IFK Enskede 1:24:03 39

Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag

2018-10-20

Öppen motion 10

  • 79 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 40:16
12 Pelle Forsberg IFK Enskede 48:39 63

Waxholms OK

2018-09-16

Öppen motion 9

  • 22 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 52:45
14 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:15:57 49
Pelle Forsberg IFK Enskede ej godk.
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

OK Österåker, medel

2018-09-15

Öppen motion 8

  • 50 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Johnsson Snättringe SK 31:20
7 Pelle Forsberg IFK Enskede 35:14 69
25 Katarina Rundström IFK Enskede 50:25 42
35 Stefan Norlin IFK Enskede 58:37 33
Per Blom IFK Enskede ej godk.

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

Öppen motion 8

  • 67 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Boström Järla Orientering 32:35
8 Pelle Forsberg IFK Enskede 41:27 59
28 Katarina Rundström IFK Enskede 57:27 37
33 Stefan Norlin IFK Enskede 1:01:54 33

Ändå något

2018-08-12

H50

  • 7 startande
  • 3690m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ulrik Olsson Brattås CK 30:13 8:11
2 Pelle Forsberg IFK Enskede 33:19 81 9:02

Götenelången

2018-08-05

H50

  • 35 startande
  • 6540m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Thomas Asp IFK Göteborg Orientering 42:53 6:33
2 Pelle Forsberg IFK Enskede 50:28 85 7:43

Götenemedeln

2018-08-04

H50

  • 50 startande
  • 4160m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Jansson OK Djerf 24:45 5:57
5 Pelle Forsberg IFK Enskede 27:19 91 6:34

O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

H50-1

  • 675 startande
  • 5500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Ek Nyköpings OK 39:52 7:15
6 Pelle Forsberg IFK Enskede 45:27 88 8:16

O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

H50-1

  • 410 startande
  • 4110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Ek Nyköpings OK 27:37 6:43
15 Pelle Forsberg IFK Enskede 33:48 82 8:13

O-Ringen Höga Kusten Etapp 1, lång

2018-07-22

H50-1

  • 272 startande
  • 5840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 39:44 6:48
26 Pelle Forsberg IFK Enskede 49:18 81 8:27

Slottssprinten

2018-06-09

H50

  • 35 startande
  • 2900m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 19:28 6:43
3 Pelle Forsberg IFK Enskede 21:19 91 7:21
32 Anders Björklund IFK Enskede 1:19:20 25 27:21

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

H17-

  • 312 startande
  • 2540m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Bergman OK Ravinen 13:05 5:09
36 Patric De Boussard IFK Enskede 17:00 77 6:42
52 Martin Ahlström IFK Enskede 17:27 75 6:52
59 Pelle Forsberg IFK Enskede 17:43 74 6:59
190 Anders Björklund IFK Enskede 21:18 61 8:23
234 Mats Larsson IFK Enskede 23:26 56 9:14
271 Stefan Henriksson IFK Enskede 25:48 51 10:09
276 Per Blom IFK Enskede 26:23 50 10:23
299 Kåre Axell IFK Enskede 34:26 38 13:33

Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

H17-

  • 335 startande
  • 2810m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ruslan Glebov OK Ravinen 13:45 4:54
101 Patric De Boussard IFK Enskede 18:31 74 6:35
130 Pelle Forsberg IFK Enskede 19:22 71 6:54
177 Martin Ahlström IFK Enskede 20:41 66 7:22
190 Christopher Lindqvist IFK Enskede 21:07 65 7:31
226 Anders Björklund IFK Enskede 22:22 61 7:58

Stockholms City Cup, #1

2018-05-16

H17-

  • 340 startande
  • 2890m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 15:12 5:16
134 Pelle Forsberg IFK Enskede 22:43 67 7:52
188 Martin Ahlström IFK Enskede 24:43 61 8:33
252 Anders Björklund IFK Enskede 27:45 55 9:36
283 Patric De Boussard IFK Enskede 30:41 50 10:37
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej godk.

Närkekvartetten, dag 4, medel

2018-05-13

H50

  • 62 startande
  • 3250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jan Olm Kils OK 21:58 6:46
Pelle Forsberg IFK Enskede ej start

Närkekvartetten, dag 3, lång

2018-05-12

H50

  • 77 startande
  • 5800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jan Olm Kils OK 42:25 7:19
20 Pelle Forsberg IFK Enskede 54:06 78 9:20

Närkekvartetten, dag 2, medel

2018-05-11

H50

  • 81 startande
  • 3620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Allan Mogensen OK Ravinen 27:48 7:41
12 Pelle Forsberg IFK Enskede 31:12 89 8:37

Närkekvartetten, dag 1, lång

2018-05-10

H50

  • 79 startande
  • 6060m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jan Olm Kils OK 50:14 8:17
13 Pelle Forsberg IFK Enskede 1:00:39 83 10:00

Haningeträffen

2018-05-05

H50

  • 48 startande
  • 6220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 48:20 7:46
7 Pelle Forsberg IFK Enskede 51:15 94 8:14

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

H50

  • 50 startande
  • 2220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Allan Mogensen OK Ravinen 13:04 5:53
4 Pelle Forsberg IFK Enskede 13:42 95 6:10
19 Peter Albinsson IFK Enskede 16:33 79 7:27
23 Anders Björklund IFK Enskede 17:04 77 7:41

Järfälla OK

2018-04-22

Öppen motion 8

  • 69 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tomas Stenström OK Linné 27:47
11 Pelle Forsberg IFK Enskede 35:39 58
46 Katarina Rundström IFK Enskede 57:46 28

IFK Lidingö

2018-04-21

H50

  • 38 startande
  • 5740m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 31:33 5:30
5 Pelle Forsberg IFK Enskede 37:13 85 6:29

Täby OK, medel

2018-04-15

H50

  • 39 startande
  • 3460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 22:36 6:32
3 Pelle Forsberg IFK Enskede 24:40 92 7:08

MIK-medeln

2018-04-08

H50

  • 71 startande
  • 3830m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Ek Nyköpings OK 27:43 7:14
5 Pelle Forsberg IFK Enskede 30:41 90 8:01
22 Anders Björklund IFK Enskede 37:31 74 9:48
40 Peter Albinsson IFK Enskede 42:04 66 10:59

Väsby OK, Grymnatta

2018-04-06

H50

  • 19 startande
  • 5980m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pelle Forsberg IFK Enskede 46:41 7:48
8 Anders Björklund IFK Enskede 55:35 9:18
12 Peter Albinsson IFK Enskede 1:06:32 11:08

Bohuslunken, Five-O, #4

2018-04-01

H50

  • 23 startande
  • 3740m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jan Olm Kils OK 29:23 7:51
3 Pelle Forsberg IFK Enskede 31:38 93 8:27

Öjetrampen, Five-O, #3

2018-03-31

H50

  • 59 startande
  • 5990m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jan Richard Eriksen Asker SK 45:28 7:35
3 Pelle Forsberg IFK Enskede 46:12 98 7:43
19 Anders Björklund IFK Enskede 54:01 84 9:01

Kortfredan, Five-O, #2

2018-03-30

H50

  • 25 startande
  • 2210m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pelle Forsberg IFK Enskede 16:23 100 7:25

Häxjakten, Five-O, #1

2018-03-29

H50

  • 30 startande
  • 4770m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pelle Forsberg IFK Enskede 37:06 100 7:47