Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

H10

  • 58 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Deniz Basol Täby OK 10:32 5:51
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 11:59 88 6:39
22 Emil Norlin IFK Enskede 15:43 67 8:44
30 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:51 59 9:55
56 Simon Ahlström IFK Enskede 1:19:33 13 44:12
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

Waxholms OK

2018-09-16

H10

  • 16 startande
  • 2470m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ture Lindskog OK Ravinen 17:31 7:06
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 18:27 95 7:28
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:37 68 10:22

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

H10

  • 11 startande
  • 1700m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Hagwall Järla Orientering 14:47 8:42
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 20:44 71 12:12
8 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 24:03 61 14:09
9 Emil Norlin IFK Enskede 27:31 54 16:11
10 Felix Ahlström IFK Enskede 52:51 28 31:05
11 Simon Ahlström IFK Enskede 56:53 26 33:28

Ungomdsserien, regionsfinal söder V

2018-08-29

H10

  • 16 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 15:35 7:32
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 16:31 94 7:59
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:46 56 13:25
12 Emil Norlin IFK Enskede 31:30 49 15:13
14 Simon Ahlström IFK Enskede 1:01:53 25 29:54
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

DM, lång, Stockholm

2018-08-25

H10

  • 30 startande
  • 2580m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 16:53 6:33
4 Lucas De Boussard IFK Enskede 19:58 85 7:44
29 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 1:02:34 27 24:15

O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

H10

  • 928 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 14:39 6:02
67 Lucas De Boussard IFK Enskede 24:40 59 10:09

O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

H10

  • 556 startande
  • 2110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emil Dalgaard Kolding OK 13:38 6:28
54 Lucas De Boussard IFK Enskede 18:54 72 8:57

O-Ringen Höga Kusten Etapp 1, lång

2018-07-22

H10

  • 372 startande
  • 2530m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 15:05 5:58
10 Lucas De Boussard IFK Enskede 16:59 89 6:43

Trekvällars Etapp 3

2018-07-04

H10

  • 24 startande
  • 2670m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 22:03 8:16
3 Lucas De Boussard IFK Enskede 33:33 66 12:34

Trekvällars Etapp 2

2018-07-03

H10

  • 24 startande
  • 2525m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 15:58 6:19
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 18:04 88 7:09

Trekvällars Etapp 1

2018-07-02

H10

  • 24 startande
  • 2625m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 23:02 8:46
4 Lucas De Boussard IFK Enskede 46:52 49 17:51

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

H12

  • 57 startande
  • 1500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 08:02 5:21
21 Lucas De Boussard IFK Enskede 11:51 68 7:54

StOF Sommarläger Förkortad Medel UP

2018-05-25

H10

  • 25 startande
  • 1450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 10:52 7:30
8 Emil Norlin IFK Enskede 16:54 64 11:39
18 Lucas De Boussard IFK Enskede 20:17 54 13:59

Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

H12

  • 54 startande
  • 1330m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 07:15 5:27
29 Lucas De Boussard IFK Enskede 13:26 54 10:06

Stockholms City Cup, #1

2018-05-16

H12

  • 52 startande
  • 1510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 08:21 5:32
24 Lucas De Boussard IFK Enskede 13:13 63 8:45

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2018-05-15

H10

  • 5 startande
  • 2480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 21:36 8:43
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 22:47 85 9:11
3 Emil Norlin IFK Enskede 26:49 71 10:49

Haningeträffen

2018-05-05

H10

  • 12 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Caio Pruth Skogsluffarnas OK 20:47 8:33
3 Lucas De Boussard IFK Enskede 22:00 94 9:03
6 Emil Norlin IFK Enskede 30:58 67 12:45

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

H10

  • 4 startande
  • 2300m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Snättringe SK 18:11 7:54
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 23:12 68 10:05
Emil Norlin IFK Enskede ej start

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

H10

  • 26 startande
  • 1440m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 07:53 5:28
6 Lucas De Boussard IFK Enskede 09:36 82 6:40

IFK Lidingö

2018-04-21

H10

  • 16 startande
  • 2540m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 18:52 7:26
3 Lucas De Boussard IFK Enskede 21:10 89 8:20