Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

U2H

  • 61 startande
  • 1620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Malte Hallman Attunda OK 12:56 7:59
9 Hilmar Hedin IFK Enskede 15:50 72 9:46
25 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 18:30 60 11:25
28 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 18:50 59 11:38
33 Liam de Boussard IFK Enskede 19:37 56 12:07
36 Joel Holmgren IFK Enskede 20:18 54 12:32
39 Sindri Grimsson IFK Enskede 20:35 12:42
44 Malte Holmquist IFK Enskede 21:46 13:26
Einar Lundin Orrghen IFK Enskede ej start

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

U2

  • 16 startande
  • 1650m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Molly Pettersson OK Ravinen 16:43 10:08
10 Liam de Boussard IFK Enskede 28:14 49 17:07
14 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 35:51 37 21:44

Ungomdsserien, regionsfinal söder V

2018-08-29

U2

  • 30 startande
  • 2160m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Samuel Strömberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:41 8:39
10 Joel Holmgren IFK Enskede 26:48 60 12:24
19 Liam de Boussard IFK Enskede 32:49 47 15:12
Oskar Strand IFK Enskede ej start

DM, lång, Stockholm

2018-08-25

U2

  • 16 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mia Lagerström Attunda OK 28:26 11:04
3 Liam de Boussard IFK Enskede 28:44 89 11:11

Svartviksmedeln

2018-08-19

U2

  • 25 startande
  • 2150m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emma Berg OK Ravinen 32:02 14:54
4 Simon Ahlström IFK Enskede 36:53 77 17:09
6 Liam de Boussard IFK Enskede 40:37 69 18:53
11 Ester Höglind IFK Enskede 46:14 59 21:30
14 Felix Ahlström IFK Enskede 50:17 54 23:23

O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

U2

  • 1059 startande
  • 2250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 14:14 6:20
77 Liam de Boussard IFK Enskede 26:06 45 11:36

O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

U2

  • 639 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Kylborn Almby IK 18:20 7:08
66 Liam de Boussard IFK Enskede 30:57 49 12:03

O-Ringen Höga Kusten Etapp 1, lång

2018-07-22

U2

  • 427 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 18:13 7:05
45 Liam de Boussard IFK Enskede 25:15 62 9:49

Slottssprinten

2018-06-09

U2

  • 17 startande
  • 1250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Axel Linder Linnersjö Gustavsbergs OK 12:37 10:06
9 Liam de Boussard IFK Enskede 16:08 68 12:54

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

U2

  • 50 startande
  • 1230m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Frida Mårtensson OK Älvsjö-Örby 11:41 9:30
37 Liam de Boussard IFK Enskede 27:17 33 22:11
46 Simon Ahlström IFK Enskede 38:00 21 30:54
49 Felix Ahlström IFK Enskede 1:18:09 5 1:03:32

Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

U2

  • 44 startande
  • 1370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 13:50 10:06
37 Liam de Boussard IFK Enskede 33:42 31 24:36
43 Simon Ahlström IFK Enskede 1:30:53 5 1:06:20
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

Stockholms City Cup, #1

2018-05-16

U2

  • 36 startande
  • 1530m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 15:02 9:50
12 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 22:23 57 14:38
14 Simon Ahlström IFK Enskede 24:22 52 15:56
15 Felix Ahlström IFK Enskede 26:24 47 17:15
21 Liam de Boussard IFK Enskede 27:39 44 18:04

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2018-05-15

U2

  • 18 startande
  • 2480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 28:13 90 11:23
4 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 35:46 69 14:25
13 Liam de Boussard IFK Enskede 47:42 49 19:14
16 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 53:50 42 21:42

Haningeträffen

2018-05-05

U2

  • 21 startande
  • 2500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 22:32 9:01
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 36:45 51 14:42
14 Liam de Boussard IFK Enskede 52:46 33 21:06

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

U2

  • 14 startande
  • 2300m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:21 90 11:01
3 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 29:23 76 12:47
4 Tuva Hedlund IFK Enskede 29:24 76 12:47
Liam de Boussard IFK Enskede ej start

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

U2

  • 45 startande
  • 1500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Milo Mondini Hellas Orientering 10:26 6:57
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 13:37 67 9:05
24 Liam de Boussard IFK Enskede 19:39 43 13:06

Järfälla OK

2018-04-22

U2

  • 33 startande
  • 2350m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alexander Dufva Sundsvalls OK 28:28 12:07
19 Liam de Boussard IFK Enskede 40:21 61 17:10

IFK Lidingö

2018-04-21

U2

  • 30 startande
  • 3170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noomi Zeffer Mälarö SOK 35:25 11:10
8 Liam de Boussard IFK Enskede 47:06 65 14:51