Ungdomsseriefinalen i Stockholm

2017-10-01

H16

  • 50 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jesper Lidmar Snättringe SK 12:26 6:00
18 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 15:40 79 7:34
32 Ludde Blom IFK Enskede 18:28 67 8:55
40 Pontus Axell IFK Enskede 20:41 60 10:00
44 Hugo Nelsson IFK Enskede 22:39 55 10:57
49 Klas Bränström IFK Enskede 44:53 28 21:41

Ungdomsserien, region söder

2017-08-23

H16 Kort

  • 7 startande
  • 2980m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Bern Snättringe SK 30:34 10:15
6 Jonathan Derwinger IFK Enskede 1:29:02 24 29:53
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

Stockholm City Cup, #3

2017-06-07

H16

  • 31 startande
  • 2770m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Samuel Lindén Attunda OK 25:56 9:22
14 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 30:52 84 11:09
16 Ludde Blom IFK Enskede 31:14 83 11:17
18 Hugo Nelsson IFK Enskede 34:08 76 12:19
23 Pontus Axell IFK Enskede 39:01 66 14:05
28 Klas Bränström IFK Enskede 1:13:16 35 26:27
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

Ungdomsserien # 1, krets söder 4

2017-05-04

H16 Kort

  • 3 startande
  • 3680m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Bern Snättringe SK 44:31 12:06
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

Aprilflämtet

2017-04-02

H16 Kort

  • 1 startande
  • 3840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Klas Bränström IFK Enskede 1:44:11 27:08

Aprilskämtet

2017-04-01

H16 Kort

  • 2 startande
  • 2840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Teodor Norberg IFK Enskede 59:13 20:51
2 Klas Bränström IFK Enskede 1:35:33 33:39

Stockholm Indoor Cup Etapp 2

2017-02-05

H16

  • 60 startande
  • 2700m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Victor Sadarangani Järla Orientering 34:43 12:51
16 Linus Albinsson IFK Enskede 44:49 16:36
27 Gustav Björklund IFK Enskede 49:30 18:20
28 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 49:38 18:23
36 Pontus Axell IFK Enskede 54:48 20:18
44 Elias Skott IFK Enskede 1:01:32 22:47
45 Ludde Blom IFK Enskede 1:02:42 23:13
52 Klas Bränström IFK Enskede 2:03:47 45:51

Stockholm Indoor Cup Etapp 1

2017-02-04

H16

  • 64 startande
  • 1350m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Victor Sadarangani Järla Orientering 21:16 15:45
13 Linus Albinsson IFK Enskede 28:18 20:58
21 Pontus Axell IFK Enskede 30:58 22:56
31 Ludde Blom IFK Enskede 32:26 24:01
34 Gustav Björklund IFK Enskede 33:14 24:37
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.
Elias Skott IFK Enskede ej godk.