Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2016-10-02

H14

  • 72 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Johan Lundbäck Järfälla OK 12:56 7:11
20 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 16:39 78 9:15
21 Elias Skott IFK Enskede 16:54 77 9:23
31 Gustav Björklund IFK Enskede 17:37 73 9:47
41 Pontus Axell IFK Enskede 19:56 65 11:04
44 Ludde Blom IFK Enskede 20:42 62 11:30
55 Teodor Norberg IFK Enskede 25:33 51 14:12
65 Jonathan Derwinger IFK Enskede 34:51 37 19:22
67 Klas Bränström IFK Enskede 44:07 29 24:31

Ungdomsserien, regionsfinal, syd

2016-08-23

H14 Kort

  • 15 startande
  • 2360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Laban Bryngelsson Tullinge SK 28:36 12:07
6 Klas Bränström IFK Enskede 39:22 73 16:41

Stockholm City Cup, #3

2016-06-01

H14

  • 27 startande
  • 1980m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Westring Järfälla OK 14:53 7:31
16 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 18:54 79 9:33
17 Ludde Blom IFK Enskede 18:58 78 9:35
19 Pontus Axell IFK Enskede 19:27 77 9:49
23 Klas Bränström IFK Enskede 23:46 63 12:00
25 Jonathan Derwinger IFK Enskede 27:20 54 13:48

Sommarlägret, sprint

2016-05-28

H14

  • 49 startande
  • 2220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Johan Lundbäck Järfälla OK 13:09 5:55
29 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 18:20 72 8:15
37 Pontus Axell IFK Enskede 20:17 65 9:08
40 Ludde Blom IFK Enskede 20:42 64 9:19
44 Teodor Norberg IFK Enskede 23:07 57 10:25
47 Klas Bränström IFK Enskede 29:37 44 13:20
Emil Wik IFK Enskede ej godk.

Ungdomsserien, #2, krets söder 4

2016-05-24

H14 Kort

  • 5 startande
  • 2420m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pontus Axell IFK Enskede 26:02 90 10:45
3 Jonathan Derwinger IFK Enskede 41:09 53 17:00
5 Klas Bränström IFK Enskede 45:02 48 18:37
Teodor Norberg IFK Enskede ej start

Stockholm City Cup, #1

2016-05-18

H14

  • 43 startande
  • 2050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 12:09 5:56
21 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 15:41 77 7:39
32 Pontus Axell IFK Enskede 19:54 61 9:42
34 Ludde Blom IFK Enskede 20:09 60 9:50
36 Elias Skott IFK Enskede 22:29 54 10:58
41 Jonathan Derwinger IFK Enskede 46:58 26 22:55
42 Klas Bränström IFK Enskede 48:54 25 23:51

Ungdomsserien, #1, krets söder 4

2016-05-12

H14 Kort

  • 6 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lucas Almerfors Bohlinder Snättringe SK 32:09 11:12
4 Teodor Norberg IFK Enskede 52:02 52 18:08
5 Klas Bränström IFK Enskede 1:00:05 44 20:56
Jonathan Derwinger IFK Enskede ej godk.

Mälarhöjdens IK OK, medel

2016-04-03

H14 Kort

  • 3 startande
  • 2880m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pontus Axell IFK Enskede 41:09 90 14:17
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

Stockholm Indoor Cup Etapp 2

2016-02-07

H14

  • 47 startande
  • 31170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Axel Flordal Katrineholms OK 17:19 0:33
22 Gustav Björklund IFK Enskede 28:23 0:55
24 Pontus Axell IFK Enskede 29:07 0:56
32 Ludde Blom IFK Enskede 34:43 1:07
36 Teodor Norberg IFK Enskede 43:39 1:24
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej godk.
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

Stockholm Indoor Cup Etapp 1

2016-02-06

H14

  • 51 startande
  • 26000m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karl Lundin Katrineholms OK 12:25 0:29
7 Pontus Axell IFK Enskede 17:23 0:40
9 Gustav Björklund IFK Enskede 17:27 0:40
13 Ludde Blom IFK Enskede 19:20 0:45
27 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 24:13 0:56
44 Jonathan Derwinger IFK Enskede 1:09:48 2:41
Elias Skott IFK Enskede ej start
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.
Teodor Norberg IFK Enskede ej godk.