Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

D45

  • 20 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Strand Attunda OK 37:08 10:14
4 Katarina Rundström IFK Enskede 42:54 87 11:49

Novembertävlingarna, lång

2018-11-10

D45

  • 12 startande
  • 4620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kristina Aneland OK Ravinen 43:58 9:31
2 Katarina Rundström IFK Enskede 45:24 97 9:50

Höstlunken, patrull

2018-11-04

HD40 Mix

  • 24 startande
  • 9090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Einar Eriksson Attunda OK 1:13:35 8:06
1 Lydia Kahn Attunda OK 1:13:35 8:06
2 Pelle Forsberg IFK Enskede 1:14:29 8:12
2 Katarina Rundström IFK Enskede 1:14:29 8:12

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

2018-10-21

Öppen motion 9

  • 113 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 49:22
22 Pelle Forsberg IFK Enskede 1:03:41 58
94 Katarina Rundström IFK Enskede 1:24:03 39

Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag

2018-10-20

Öppen motion 8

  • 205 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Persson OK Tisaren 25:23
89 Katarina Rundström IFK Enskede 40:28 43

Lugnetsprinten

2018-10-19

Öppen motion

  • 42 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jonas Andersson Stora Tuna OK 13:04
4 Patric De Boussard IFK Enskede 14:37 69
7 Per Forsberg IFK Enskede 15:48
12 Katarina Rundström IFK Enskede 17:22 55

DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser

2018-09-23

Öppen motion 8

  • 38 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 35:09
11 Ove Hedlund IFK Enskede 43:30 61
26 Katarina Rundström IFK Enskede 1:03:21 35

Waxholms OK

2018-09-16

Öppen motion 9

  • 22 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 52:45
14 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:15:57 49
Pelle Forsberg IFK Enskede ej godk.
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

OK Österåker, medel

2018-09-15

Öppen motion 8

  • 50 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Johnsson Snättringe SK 31:20
7 Pelle Forsberg IFK Enskede 35:14 69
25 Katarina Rundström IFK Enskede 50:25 42
35 Stefan Norlin IFK Enskede 58:37 33
Per Blom IFK Enskede ej godk.

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

Öppen motion 8

  • 67 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Boström Järla Orientering 32:35
8 Pelle Forsberg IFK Enskede 41:27 59
28 Katarina Rundström IFK Enskede 57:27 37
33 Stefan Norlin IFK Enskede 1:01:54 33

Skärgårdsdubbeln, långdistans

2018-09-08

Öppen motion 9

  • 22 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Lindskog OK Ravinen 53:13
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

Tyresöorienteringen

2018-09-02

D45

  • 15 startande
  • 4590m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lena Nilsson Attunda OK 49:25 10:46
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

Ändå något

2018-08-12

D45

  • 3 startande
  • 3400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Nordström Kils OK 38:03 11:11
2 Katarina Rundström IFK Enskede 45:36 73 13:25

Götenelången

2018-08-05

D45

  • 26 startande
  • 5030m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 38:52 7:44
7 Katarina Rundström IFK Enskede 50:16 77 10:00

Götenemedeln

2018-08-04

D45

  • 35 startande
  • 4030m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karin Noborn IFK Göteborg Orientering 29:07 7:13
20 Katarina Rundström IFK Enskede 44:42 65 11:06

O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

Etappstart-Svår 7,5

  • 88 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Stefan Sjölund Skogslöparna 52:51
66 Katarina Rundström IFK Enskede 1:41:15 52

O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

Etappstart-Svår 7,5

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Bejbom Järla Orientering 35:40
89 Katarina Rundström IFK Enskede 1:33:06

O-Ringen Höga Kusten Etapp 1, lång

2018-07-22

Etappstart-Svår 7,5

  • 63 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 52:29
51 Katarina Rundström IFK Enskede 2:20:22 37

Slottssprinten

2018-06-09

D45

  • 17 startande
  • 2390m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 20:59 8:47
15 Katarina Rundström IFK Enskede 36:59 57 15:28

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

D17-

  • 205 startande
  • 2380m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Bergman OK Ravinen 16:07 6:46
25 Nina De Boussard IFK Enskede 19:29 83 8:11
77 Katarina Rundström IFK Enskede 22:47 71 9:34
82 Elin Ahlström IFK Enskede 22:54 70 9:37
138 Josefin Lindqvist IFK Enskede 26:04 62 10:57
149 Karin Björklund IFK Enskede 27:50 58 11:42
176 Olivia Björklund IFK Enskede 32:02 50 13:28
191 Ulrika Axell IFK Enskede 36:25 44 15:18

Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

D17-

  • 250 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 16:11 5:38
39 Katarina Rundström IFK Enskede 20:11 80 7:02
56 Nina De Boussard IFK Enskede 21:01 77 7:19
76 Carina Hallendal IFK Enskede 21:54 74 7:38
83 Elin Ahlström IFK Enskede 22:32 72 7:51
173 Josefin Lindqvist IFK Enskede 27:42 58 9:39
178 Karin Björklund IFK Enskede 27:55 58 9:44
235 Ulrika Axell IFK Enskede 39:08 41 13:38

Stockholms City Cup, #1

2018-05-16

D17-

  • 240 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 17:02 5:56
38 Nina De Boussard IFK Enskede 23:30 72 8:11
46 Katarina Rundström IFK Enskede 24:03 71 8:23
57 Carina Hallendal IFK Enskede 24:30 70 8:32
80 Elin Ahlström IFK Enskede 26:02 65 9:04
161 Josefin Lindqvist IFK Enskede 31:30 54 10:59
183 Karin Björklund IFK Enskede 34:38 49 12:04
225 Ulrika Axell IFK Enskede 50:31 34 17:36

Närkekvartetten, dag 4, medel

2018-05-13

D45

  • 44 startande
  • 2950m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ulrika Kindlund OK Tranan 25:35 8:40
35 Katarina Rundström IFK Enskede 48:33 53 16:27

Närkekvartetten, dag 3, lång

2018-05-12

D45

  • 51 startande
  • 4110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Mogensen OK Ravinen 39:31 9:37
22 Katarina Rundström IFK Enskede 1:01:47 64 15:02

Närkekvartetten, dag 2, medel

2018-05-11

D45

  • 59 startande
  • 3020m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Annika Ivarsson Linköpings OK 27:49 9:13
1 Maria Mogensen OK Ravinen 27:49 9:13
38 Katarina Rundström IFK Enskede 42:54 65 14:12

Närkekvartetten, dag 1, lång

2018-05-10

D45

  • 61 startande
  • 4480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Susanne Aldén OK Roxen 46:59 10:29
25 Katarina Rundström IFK Enskede 1:07:55 69 15:10

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

D45

  • 36 startande
  • 1940m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Cecilia Fochsen Waxholms OK 15:40 8:05
7 Katarina Rundström IFK Enskede 17:45 88 9:09
28 Malin Albinsson IFK Enskede 23:28 67 12:06

Järfälla OK

2018-04-22

Öppen motion 8

  • 69 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tomas Stenström OK Linné 27:47
11 Pelle Forsberg IFK Enskede 35:39 58
46 Katarina Rundström IFK Enskede 57:46 28

Täby OK, medel

2018-04-15

D45

  • 18 startande
  • 3150m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Mogensen OK Ravinen 25:29 8:05
14 Katarina Rundström IFK Enskede 46:26 55 14:44

Täby OK, lång

2018-04-14

D45

  • 26 startande
  • 4340m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Strand Attunda OK 42:25 9:46
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

MIK-medeln

2018-04-08

D45

  • 36 startande
  • 3180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Von Schmalensée Attunda OK 28:04 8:50
11 Katarina Rundström IFK Enskede 36:22 77 11:26
27 Malin Albinsson IFK Enskede 49:59 56 15:43

Väsby OK, Grymnatta

2018-04-06

D45

  • 2 startande
  • 4560m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Katarina Rundström IFK Enskede 1:11:06 15:36

Vikingaträffen, Five-O, #5

2018-04-02

D45

  • 16 startande
  • 3210m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 23:48 7:25
4 Katarina Rundström IFK Enskede 30:58 77 9:39

Bohuslunken, Five-O, #4

2018-04-01

D45

  • 14 startande
  • 3070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Else Kari Scheele Nydalens Skiklub 37:37 12:15
6 Katarina Rundström IFK Enskede 47:10 80 15:22

Öjetrampen, Five-O, #3

2018-03-31

D45

  • 26 startande
  • 4660m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 42:18 9:05
14 Katarina Rundström IFK Enskede 1:07:33 63 14:30

Kortfredan, Five-O, #2

2018-03-30

D45

  • 15 startande
  • 2280m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 17:34 7:42
2 Katarina Rundström IFK Enskede 18:22 96 8:03

Häxjakten, Five-O, #1

2018-03-29

D45

  • 7 startande
  • 3990m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jenny Nyman Vänersborgs SK 39:33 9:55
4 Katarina Rundström IFK Enskede 52:13 66 13:05