Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag

2016-10-16

Öppen motion 8

  • 151 startande
  • 6290m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 41:03 6:32
117 Katarina Rundström IFK Enskede 1:19:04 32 12:34

Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag

2016-10-15

Öppen motion 10

  • 79 startande
  • 5830m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 35:39 6:07
22 Pelle Forsberg IFK Enskede 50:40 50 8:41
72 Katarina Rundström IFK Enskede 1:47:35 13 18:27

Luffarnas långdistans

2016-09-18

D45

  • 23 startande
  • 4400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 36:25 8:17
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

DM, medel, Stockholm

2016-09-04

D45

  • 31 startande
  • 2550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tina Junegard Tullinge SK 23:23 9:10
14 Katarina Rundström IFK Enskede 32:22 72 12:42

DM, lång, Stockholm

2016-09-03

D45

  • 33 startande
  • 4700m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Charlotte Flansbjer OK Djerf 43:17 9:13
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

Täby OK, lång

2016-08-28

D45

  • 14 startande
  • 5100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 43:28 8:31
12 Katarina Rundström IFK Enskede 1:05:52 66 12:55

Täby OK, medel

2016-08-27

D45

  • 34 startande
  • 3000m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF 25:29 8:30
14 Katarina Rundström IFK Enskede 35:02 73 11:41

ROC, publiktävling på VM dag 2, medel

2016-08-21

D45

  • 54 startande
  • 3450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 27:59 8:07
13 Katarina Rundström IFK Enskede 38:10 73 11:04

ROC, publiktävling på VM dag 1, sprint

2016-08-20

D45

  • 45 startande
  • 2120m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Runa Lien Backstrøm Halden SK 14:38 6:54
25 Katarina Rundström IFK Enskede 20:16 72 9:34

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 4

2016-07-28

D45

  • 170 startande
  • 4560m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gunilla Svärd IF Thor 30:13 6:38
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 3

2016-07-26

D45

  • 173 startande
  • 3170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 23:37 7:27
81 Katarina Rundström IFK Enskede 35:40 66 11:15

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 2

2016-07-25

D45

  • 174 startande
  • 4870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Carina Svensson Bredaryds SOK 32:35 6:41
57 Katarina Rundström IFK Enskede 45:55 71 9:26

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 1

2016-07-24

D45

  • 173 startande
  • 4550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gunilla Svärd IF Thor 27:44 6:06
99 Katarina Rundström IFK Enskede 43:45 63 9:37

Slottssprinten, individuell

2016-06-11

D45

  • 15 startande
  • 2120m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Olsson HJS-Vansbro OK 17:05 8:03
4 Katarina Rundström IFK Enskede 18:35 92 8:46

Stockholm City Cup, #3

2016-06-01

D17-

  • 194 startande
  • 2760m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Jansson OK Ravinen 15:03 5:27
55 Katarina Rundström IFK Enskede 21:30 70 7:47
78 Elin Ahlström IFK Enskede 22:58 66 8:19
176 Ulrika Axell IFK Enskede 34:32 44 12:31

Stockholm City Cup, #2

2016-05-25

D17-

  • 178 startande
  • 2760m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 15:17 5:32
77 Elin Ahlström IFK Enskede 21:35 71 7:49
115 Katarina Rundström IFK Enskede 24:10 63 8:45
169 Ulrika Axell IFK Enskede 52:51 29 19:09

KM Långdistans

2016-05-22

D40

  • 5 startande
  • 4500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Carina Hallendal IFK Enskede 37:09 90 8:15
2 Katarina Rundström IFK Enskede 42:13 78 9:23
3 Ileana von Melen IFK Enskede 44:47 73 9:57
4 Josefin Lindqvist IFK Enskede 54:58 58 12:13
Elin Ahlström IFK Enskede ej godk.

Stockholm City Cup, #1

2016-05-18

D17-

  • 221 startande
  • 2370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Jansson OK Ravinen 13:21 5:38
66 Katarina Rundström IFK Enskede 18:27 72 7:47
107 Elin Ahlström IFK Enskede 20:13 66 8:32
135 Therese Sjöberg IFK Enskede 21:36 62 9:07
196 Gunnel Balck IFK Enskede 38:37 35 16:18
Josefin Lindqvist IFK Enskede ej godk.

DM, sprint, Stockholm

2016-05-10

D45

  • 29 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Christin Söderqvist OK Ravinen 13:19 6:26
16 Katarina Rundström IFK Enskede 17:09 78 8:17

Swedish League, #7, lång, jaktstartsfinal med Kuxaträffen, dag 2

2016-05-08

D45

  • 44 startande
  • 4420m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 40:11 9:05
12 Katarina Rundström IFK Enskede 50:41 79 11:28

Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

2016-05-07

D45

  • 54 startande
  • 3010m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 27:19 9:05
22 Katarina Rundström IFK Enskede 39:10 70 13:01

Årsundarundan

2016-05-06

D45

  • 53 startande
  • 3200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Carina Svensson Bredaryds SOK 26:42 8:21
23 Katarina Rundström IFK Enskede 38:10 70 11:56

Swedish League, #5, sprint (WRE), med Hammarslaget

2016-05-05

Öppen motion D21

  • 29 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Arne Klintberg Eksjö SOK 20:50 5:44
8 Katarina Rundström IFK Enskede 24:36 65 6:47
25 Karin Björklund IFK Enskede 35:09 39 9:41

Järladubbeln, medel

2016-05-01

D45

  • 24 startande
  • 2850m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 25:12 8:51
8 Ileana von Melen IFK Enskede 32:02 79 11:14
10 Katarina Rundström IFK Enskede 34:10 74 11:59

Järladubbeln, lång

2016-04-30

D45

  • 35 startande
  • 4290m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kerstin Imark Tullinge SK 33:29 7:48
13 Katarina Rundström IFK Enskede 46:35 72 10:52
23 Ileana von Melen IFK Enskede 56:27 59 13:10

Solna OK, medel

2016-04-17

D45

  • 18 startande
  • 3110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 31:42 10:12
5 Katarina Rundström IFK Enskede 34:34 92 11:07

Sundbybergs IK, lång

2016-04-16

D45

  • 27 startande
  • 4490m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Christin Söderqvist OK Ravinen 35:27 7:54
16 Katarina Rundström IFK Enskede 47:30 75 10:35

Mälarhöjdens IK OK, medel

2016-04-03

D45

  • 25 startande
  • 2930m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Charlotta Giberg Hellas Orientering 25:01 8:32
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

Vikingaträffen, Five-O, #5

2016-03-28

D45

  • 23 startande
  • 3390m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Carina Svensson Bredaryds SOK 31:30 9:18
13 Katarina Rundström IFK Enskede 46:20 68 13:40

Bohuslunken, Five-O, #4

2016-03-27

D45

  • 26 startande
  • 2840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 25:11 8:52
15 Katarina Rundström IFK Enskede 37:55 66 13:21

Öjetrampen, Five-O, #3

2016-03-26

D45

  • 38 startande
  • 4510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 38:56 8:38
11 Katarina Rundström IFK Enskede 55:30 70 12:18

Kortfredan, Five-O, #2

2016-03-25

D45

  • 28 startande
  • 2190m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Svensson FK Herkules 14:28 6:36
5 Katarina Rundström IFK Enskede 16:19 89 7:27

Häxjakten, Five-O, #1

2016-03-24

D45

  • 17 startande
  • 4310m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Susanne Wiklund Björk Trollhättans SOK 48:36 11:17
9 Katarina Rundström IFK Enskede 1:16:36 63 17:46

Stockholm Indoor Cup Etapp 2

2016-02-07

SIC Motion svår

  • 42 startande
  • 39400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anton Gumaelius Waxholms OK 27:21 0:42
6 Christopher Lindqvist IFK Enskede 35:38 0:54
25 Josefin Lindqvist IFK Enskede 47:27 1:12
34 Katarina Rundström IFK Enskede 56:08 1:25
35 Carina Hallendal IFK Enskede 56:48 1:26

Stockholm Indoor Cup Etapp 1

2016-02-06

SIC Motion svår

  • 37 startande
  • 28260m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anton Gumaelius Waxholms OK 30:03 1:04
10 Carina Hallendal IFK Enskede 44:24 1:34
15 Katarina Rundström IFK Enskede 46:37 1:39
21 Josefin Lindqvist IFK Enskede 51:24 1:49
Mikael Hallendal IFK Enskede ej start
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej godk.