Novembertävlingarna, lång

2015-11-08

Öppen motion 8

  • 34 startande
  • 5630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Johansson Nyköpings OK 45:12 8:02
27 Katarina Rundström IFK Enskede 1:35:43 27 17:00

Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag

2015-10-18

Öppen motion 7

  • 154 startande
  • 4280m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Larsson OK Dacke 31:00 7:15
96 Katarina Rundström IFK Enskede 51:59 40 12:09

Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag

2015-10-17

Öppen motion 10

  • 102 startande
  • 6240m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 33:48 5:25
83 Katarina Rundström IFK Enskede 1:15:17 25 12:04

25mannakorten

2015-10-11

D45

  • 98 startande
  • 3220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jenny Nyman Vänersborgs SK 23:35 7:19
37 Katarina Rundström IFK Enskede 32:14 73 10:01

OK Österåker, medeldistans

2015-09-26

Öppen motion 8

  • 49 startande
  • 5090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Öberg OK Hällen 36:53 7:15
30 Katarina Rundström IFK Enskede 1:10:45 32 13:54
32 Stefan Norlin IFK Enskede 1:11:15 32 14:00

Veteran-SM, lång

2015-09-20

D45

  • 16 startande
  • 5200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Annika Ivarsson Linköpings OK 41:20 7:57
3 Katarina Rundström IFK Enskede 46:24 99 8:55

SM, medel, publiktävling

2015-09-19

D45

  • 35 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 32:41 9:00
9 Katarina Rundström IFK Enskede 41:26 79 11:25
22 Ileana von Melen IFK Enskede 50:05 65 13:48

SM, Lång - Publiktävling

2015-09-13

D45

  • 35 startande
  • 3310m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn Orientering 31:06 9:24
17 Katarina Rundström IFK Enskede 45:15 69 13:40

DM, lång, Stockholm + Uppland med Långhundradubbeln

2015-08-30

D45 S

  • 34 startande
  • 4640m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Yvonne Andersson Tullinge SK 32:12 6:56
22 Katarina Rundström IFK Enskede 46:59 69 10:08

DM, medel, Stockholm + Uppland med Långhundradubbeln

2015-08-29

D45 S

  • 42 startande
  • 2500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tina Junegard Tullinge SK 17:32 7:01
16 Katarina Rundström IFK Enskede 25:08 70 10:03

SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medel

2015-08-23

D45

  • 18 startande
  • 3120m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lina Berggren Tullinge SK 28:46 9:13
16 Katarina Rundström IFK Enskede 49:48 58 15:58

OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, lång

2015-08-22

D45

  • 28 startande
  • 4540m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tina Junegard Tullinge SK 44:39 9:50
20 Ileana von Melen IFK Enskede 1:21:37 55 17:59
23 Katarina Rundström IFK Enskede 1:27:09 51 19:12

SM-uppladdningen 2015

2015-08-19

Medel 5 km

  • 62 startande
  • 4960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kalle Bergman OK Ravinen 29:15 5:54
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

Attunda OK, långdistans

2015-08-16

D45

  • 22 startande
  • 4600m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lina Berggren Tullinge SK 41:47 9:05
10 Katarina Rundström IFK Enskede 57:43 72 12:33

Attunda OK, medeldistans

2015-08-15

D45

  • 21 startande
  • 3140m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 30:09 9:36
13 Katarina Rundström IFK Enskede 48:37 62 15:29

O-Ringen Borås 2015 Etapp 5

2015-07-24

D45

  • 145 startande
  • 4590m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gunilla Svärd IF Thor 37:25 8:09
117 Katarina Rundström IFK Enskede 1:04:08 13:58

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3

2015-07-23

D45

  • 151 startande
  • 3170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 24:12 7:38
71 Katarina Rundström IFK Enskede 37:18 65 11:46

O-Ringen Borås 2015 Etapp 3/MTB-O 2

2015-07-22

D45

  • 151 startande
  • 3170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 24:12 7:38
71 Katarina Rundström IFK Enskede 37:18 65 11:46

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2

2015-07-20

D45

  • 150 startande
  • 4500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tina Junegard Tullinge SK 36:10 8:02
71 Katarina Rundström IFK Enskede 53:03 68 11:47

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1

2015-07-19

D45

  • 150 startande
  • 4780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gunilla Svärd IF Thor 39:15 8:13
37 Katarina Rundström IFK Enskede 54:13 72 11:21

Stockholm City Cup, E3

2015-06-03

D17-

  • 149 startande
  • 2560m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elsa Jansson Järla Orientering 14:07 5:31
34 Katarina Rundström IFK Enskede 17:42 80 6:55
49 Elin Ahlström IFK Enskede 19:03 74 7:26
75 Josefin Lindqvist IFK Enskede 20:46 68 8:07

Stockholm City Cup, E2

2015-05-27

D17-

  • 190 startande
  • 2980m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Jansson Leksands OK 16:17 5:28
73 Elin Ahlström IFK Enskede 23:59 68 8:03
140 Caroline Sjökvist IFK Enskede 30:41 53 10:18
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

KM Långdistans

2015-05-24

D21

  • 3 startande
  • 5500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elin Ahlström IFK Enskede 58:58 90 10:43
2 Martina Sundberg IFK Enskede 1:10:06 74 12:45
3 Katarina Rundström IFK Enskede 00:00

Stockholm City Cup, E1

2015-05-20

D17-

  • 202 startande
  • 2410m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 11:56 4:57
64 Nina De Boussard IFK Enskede 15:50 75 6:34
80 Elin Ahlström IFK Enskede 16:48 71 6:58
117 Caroline Sjökvist IFK Enskede 18:39 64 7:44
123 Martina Sundberg IFK Enskede 19:20 62 8:01
146 Katarina Rundström IFK Enskede 21:17 56 8:50
177 Gunilla Glanshed IFK Enskede 26:28 45 10:59
190 Gunnel Balck IFK Enskede 35:04 34 14:33
192 Mona Forslund IFK Enskede 37:23 32 15:31

Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4

2015-05-17

D45

  • 68 startande
  • 4575m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gunilla Svärd IF Thor 35:43 7:48
25 Katarina Rundström IFK Enskede 52:28 68 11:28

OL-Touren, medel, dag 3

2015-05-16

D45

  • 78 startande
  • 3050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lina Berggren Tullinge SK 26:35 8:43
24 Katarina Rundström IFK Enskede 32:53 81 10:47

Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2

2015-05-15

D45

  • 91 startande
  • 3790m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Annika Ivarsson Linköpings OK 27:03 7:08
45 Katarina Rundström IFK Enskede 38:30 70 10:09

Swedish League, sprint, WRE, med OL-Touren, dag 1

2015-05-14

Öppen motion 11

  • 76 startande
  • 3600m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Salomonsson Linköpings OK 16:17 4:31
21 Nina De Boussard IFK Enskede 18:40 67 5:11
25 Katarina Rundström IFK Enskede 19:51 62 5:31
49 Josefin Lindqvist IFK Enskede 22:52 51 6:21
Carina Hallendal IFK Enskede ej start

DM, sprint, Stockholm

2015-05-06

D45

  • 24 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Charlotta Giberg Hellas Orientering 17:14 8:20
8 Katarina Rundström IFK Enskede 19:32 88 9:26

Järladubbeln, långdistans

2015-05-03

Öppen motion 9

  • 46 startande
  • 7520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 52:02 6:55
28 Katarina Rundström IFK Enskede 1:32:12 36 12:16
36 Martin Ahlström IFK Enskede 1:52:29 26 14:57

Järladubbeln, medeldistans

2015-05-02

Öppen motion 8

  • 60 startande
  • 4890m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Robert Wallstén Leksands OK 31:46 6:30
20 Ulf Bylund IFK Enskede 47:41 47 9:45
32 Katarina Rundström IFK Enskede 55:09 38 11:17
45 Martin Ahlström IFK Enskede 1:07:07 27 13:44

Järfälla, medeldistans

2015-05-01

Öppen motion 8

  • 54 startande
  • 4825m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Daniel Hájek Täby OK 27:31 5:42
46 Katarina Rundström IFK Enskede 1:02:57 24 13:03

OK Ravinen, medel

2015-04-26

Öppen motion 8

  • 67 startande
  • 5100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jörgen Ohlin Tullinge SK 33:03 6:29
42 Katarina Rundström IFK Enskede 1:10:23 27 13:48

Gustavsbergs OK, långdistans

2015-04-25

Öppen motion 8

  • 58 startande
  • 4520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Björn Axelsson Tullinge SK 38:08 8:26
22 Katarina Rundström IFK Enskede 51:48 54 11:28
50 Martina Sundberg IFK Enskede 1:10:16 34 15:33
51 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:12:15 33 15:59

Mälarhöjdens IK OK, medeldistans

2015-04-19

Öppen motion 8

  • 84 startande
  • 2800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anders Hedman IFK Lidingö SOK 31:58 11:25
41 Mikael Christensen IFK Enskede 49:02 45 17:31
42 Martin Ahlström IFK Enskede 49:26 45 17:39
60 Katarina Rundström IFK Enskede 58:59 34 21:04

Attunda, långdistans

2015-04-18

ÖM 13 - Natt-SM D20

  • 2 startande
  • 6710m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olga Panchenko IFK Mora OK 49:27 7:22
2 Katarina Rundström IFK Enskede 1:21:52 30 12:12

OK Tors ungdomstävling

2015-04-11

Öppen motion 8

  • 64 startande
  • 4350m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Henrik Anängen Nyköpings OK 27:03 6:13
26 Katarina Rundström IFK Enskede 41:13 46 9:29
58 Per Blom IFK Enskede 1:02:55 23 14:28

Vikingaträffen Five-O 5

2015-04-06

Öppen motion 8

  • 37 startande
  • 4740m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Simon Andersson OK Kullingshof 29:59 6:20
32 Katarina Rundström IFK Enskede 1:02:48 28 13:15

Bohuslunken Five-O 4

2015-04-05

Öppen motion 8

  • 17 startande
  • 4690m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Christian Holmqvist Hestra IF 35:47 7:38
16 Katarina Rundström IFK Enskede 1:46:26 14 22:42

Öjetrampen Five-O 3

2015-04-04

Öppen motion 8

  • 49 startande
  • 4960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jenny Arvidsson Brattås CK 37:37 7:35
19 Katarina Rundström IFK Enskede 48:48 57 9:50

Kortfredan Five-O 2

2015-04-03

Öppen motion 8

  • 22 startande
  • 2670m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 14:55 5:35
11 Katarina Rundström IFK Enskede 20:30 53 7:41

Stockholm Indoor Cup Etapp 2

2015-02-08

SIC Motion

  • 66 startande
  • 3440m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pelle Forsberg IFK Enskede 14:21 90 4:10
12 Stefan Norlin IFK Enskede 19:39 5:43
22 Katarina Rundström IFK Enskede 24:12 49 7:02

Stockholm Indoor Cup Etapp 1

2015-02-07

SIC Motion

  • 53 startande
  • 780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Andreas Herne OK Ravinen 24:18 31:09
6 Pelle Forsberg IFK Enskede 29:12 73 37:26
18 Katarina Rundström IFK Enskede 36:14 57 46:27