Mila Stockholm by Night, #2

2018-12-12

Pöbelina

  • 35 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 30:23
12 Elin Ahlström IFK Enskede 34:12
27 Karin Björklund IFK Enskede 47:28
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej godk.
Carina Hallendal IFK Enskede ej start
Emma Hallendal IFK Enskede ej start

Mila Stockholm by Night, #1

2018-11-14

Pöbelina

  • 23 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elin Sundqvist Tullinge SK 47:43
4 Elin Ahlström IFK Enskede 55:34
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej godk.
Karin Björklund IFK Enskede ej start

Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

D50

  • 23 startande
  • 3630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lina Berggren Tullinge SK 38:25 10:35
16 Karin Björklund IFK Enskede 1:01:20 63 16:54

Haningenatten

2018-10-26

D50

  • 6 startande
  • 3580m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hillevi Eriksson OK Linné 1:01:31 17:11
5 Karin Björklund IFK Enskede 1:43:19 50 28:52

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

D50

  • 16 startande
  • 3010m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 36:44 12:12
14 Karin Björklund IFK Enskede 1:03:04 58 20:57

Tyresöorienteringen

2018-09-02

Öppen motion 7

  • 76 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kent Bergman OK Ravinen 24:47
7 Ileana von Melen IFK Enskede 34:01 53
35 Karin Björklund IFK Enskede 45:06 35

O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

D50 Kort

  • 780 startande
  • 3390m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Holmgren Hagaby GoIF Örebro 39:43 11:43
57 Karin Björklund IFK Enskede 55:15 72 16:18

O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

D50 Kort

  • 479 startande
  • 2960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ina Skalberg Bredaryds SOK 29:06 9:50
39 Karin Björklund IFK Enskede 39:16 74 13:16

O-Ringen Höga Kusten Etapp 1, lång

2018-07-22

D50 Kort

  • 320 startande
  • 3520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Carina Sandberg Säterbygdens OK 34:31 9:48
51 Karin Björklund IFK Enskede 50:02 69 14:13

Mastloppet

2018-07-10

Öppen motion 7

  • 87 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Dan Klang Haninge SOK 37:51
39 Karin Björklund IFK Enskede 1:01:34 41
Mats Holmgren IFK Enskede ej godk.

Trekvällars Etapp 3

2018-07-04

Öppen motion 7

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 27:00
35 Karin Björklund IFK Enskede 44:20

Trekvällars Etapp 1

2018-07-02

Öppen motion 7

  • 90 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 33:40
48 Karin Björklund IFK Enskede 1:03:23 33

Slottssprinten

2018-06-09

D50

  • 21 startande
  • 2200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Camilla Adlerteg OK Enen 19:56 9:04
5 Karin Björklund IFK Enskede 29:59 66 13:38

Stockholm City Cup, #3

2018-05-30

D17-

  • 205 startande
  • 2380m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Bergman OK Ravinen 16:07 6:46
25 Nina De Boussard IFK Enskede 19:29 83 8:11
77 Katarina Rundström IFK Enskede 22:47 71 9:34
82 Elin Ahlström IFK Enskede 22:54 70 9:37
138 Josefin Lindqvist IFK Enskede 26:04 62 10:57
149 Karin Björklund IFK Enskede 27:50 58 11:42
176 Olivia Björklund IFK Enskede 32:02 50 13:28
191 Ulrika Axell IFK Enskede 36:25 44 15:18

Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

D17-

  • 250 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 16:11 5:38
39 Katarina Rundström IFK Enskede 20:11 80 7:02
56 Nina De Boussard IFK Enskede 21:01 77 7:19
76 Carina Hallendal IFK Enskede 21:54 74 7:38
83 Elin Ahlström IFK Enskede 22:32 72 7:51
173 Josefin Lindqvist IFK Enskede 27:42 58 9:39
178 Karin Björklund IFK Enskede 27:55 58 9:44
235 Ulrika Axell IFK Enskede 39:08 41 13:38

Stockholms City Cup, #1

2018-05-16

D17-

  • 240 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 17:02 5:56
38 Nina De Boussard IFK Enskede 23:30 72 8:11
46 Katarina Rundström IFK Enskede 24:03 71 8:23
57 Carina Hallendal IFK Enskede 24:30 70 8:32
80 Elin Ahlström IFK Enskede 26:02 65 9:04
161 Josefin Lindqvist IFK Enskede 31:30 54 10:59
183 Karin Björklund IFK Enskede 34:38 49 12:04
225 Ulrika Axell IFK Enskede 50:31 34 17:36

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

D35

  • 13 startande
  • 2030m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emelie Holmström Kamrat och IF KIF 15:26 7:36
2 Karin Stadig IFK Enskede 15:27 100 7:37
6 Nina De Boussard IFK Enskede 16:41 93 8:13
11 Therese Sjöberg IFK Enskede 20:20 76 10:01
12 Karin Björklund IFK Enskede 21:08 73 10:25

Järfälla OK

2018-04-22

Öppen motion 10

  • 40 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nils Olsson OK Linné 25:19
32 Karin Björklund IFK Enskede 58:18 23

Täby OK, lång

2018-04-14

Öppen motion 7

  • 76 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Forsberg Skogslöparna 32:38
27 Karin Björklund IFK Enskede 47:58 48
30 Christer Hedin IFK Enskede 49:14 46

MIK-medeln

2018-04-08

Öppen motion 7

  • 137 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 29:28
66 Karin Björklund IFK Enskede 49:11 40
88 Christer Hedin IFK Enskede 57:43 31

Öjetrampen, Five-O, #3

2018-03-31

Öppen motion 7

  • 86 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anton Karlsson OK Kullingshof 25:13
35 Karin Björklund IFK Enskede 50:03 30