Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

H10

  • 13 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 13:35 5:40
10 Felix Ahlström IFK Enskede 25:13 54 10:30
11 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:33 53 10:39
13 Simon Ahlström IFK Enskede 35:32 38 14:48

Novembertävlingarna, lång

2018-11-10

H10

  • 11 startande
  • 2740m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 19:29 7:07
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 44:39 44 16:18
9 Simon Ahlström IFK Enskede 1:06:37 29 24:19
10 Felix Ahlström IFK Enskede 1:08:29 28 25:00

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

2018-10-21

Öppen motion 1

  • 98 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Moa Jäderberg Leksands OK 27:51
1 Esther Hellman Leksands OK 27:51
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 32:57 65

Lugnetsprinten

2018-10-19

H10

  • 19 startande
  • 1760m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emil Dalgaard Kolding OK 09:31 5:24
12 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 12:18 77 6:59

Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

H10

  • 58 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Deniz Basol Täby OK 10:32 5:51
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 11:59 88 6:39
22 Emil Norlin IFK Enskede 15:43 67 8:44
30 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:51 59 9:55
56 Simon Ahlström IFK Enskede 1:19:33 13 44:12
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

Waxholms OK

2018-09-16

H10

  • 16 startande
  • 2470m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ture Lindskog OK Ravinen 17:31 7:06
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 18:27 95 7:28
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:37 68 10:22

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

H10

  • 11 startande
  • 1700m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Hagwall Järla Orientering 14:47 8:42
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 20:44 71 12:12
8 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 24:03 61 14:09
9 Emil Norlin IFK Enskede 27:31 54 16:11
10 Felix Ahlström IFK Enskede 52:51 28 31:05
11 Simon Ahlström IFK Enskede 56:53 26 33:28

Skärgårdsdubbeln, långdistans

2018-09-08

H10

  • 13 startande
  • 2640m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 18:38 7:03
6 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 26:46 70 10:08
10 Simon Ahlström IFK Enskede 44:52 42 17:00
12 Felix Ahlström IFK Enskede 1:09:59 27 26:31

Tyresöorienteringen

2018-09-02

H10

  • 12 startande
  • 2510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Hagwall Järla Orientering 19:33 7:47
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 30:29 64 12:09
Emil Norlin IFK Enskede ej start

Ungomdsserien, regionsfinal söder V

2018-08-29

H10

  • 16 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 15:35 7:32
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 16:31 94 7:59
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:46 56 13:25
12 Emil Norlin IFK Enskede 31:30 49 15:13
14 Simon Ahlström IFK Enskede 1:01:53 25 29:54
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

DM, medel, Stockholm

2018-08-26

H10

  • 26 startande
  • 2020m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 11:47 5:50
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 16:48 70 8:19
24 Felix Ahlström IFK Enskede 28:49 41 14:16
Simon Ahlström IFK Enskede ej godk.

DM, lång, Stockholm

2018-08-25

H10

  • 30 startande
  • 2580m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 16:53 6:33
4 Lucas De Boussard IFK Enskede 19:58 85 7:44
29 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 1:02:34 27 24:15

Svartviksmedeln

2018-08-19

H10

  • 15 startande
  • 1910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ture Lindskog OK Ravinen 15:01 7:52
10 Emil Norlin IFK Enskede 25:38 59 13:25
11 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 26:02 58 13:38

Ändå något

2018-08-12

H10

  • 8 startande
  • 1670m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anton Arvidsson Brattås CK 16:19 9:46
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:43 59 14:12

Götenelången

2018-08-05

H10

  • 27 startande
  • 3210m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 17:34 5:28
19 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 28:11 62 8:47

Götenemedeln

2018-08-04

H10

  • 32 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 14:16 5:52
12 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 21:02 68 8:39

O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

Etappstart-U2

  • 376 startande
  • 2250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Corneliusson OK Löftan 16:31 7:20
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:45 83 7:53

O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

Etappstart-U2

  • 226 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hannes Peterson OK Denseln 21:19 8:18
2 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 21:51 88 8:30

O-Ringen Höga Kusten Etapp 1, lång

2018-07-22

Etappstart-U2

  • 137 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 21:21 90 8:18

Slottssprinten

2018-06-09

H10

  • 20 startande
  • 1180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Cedric Wangheim OK Linné 08:36 7:17
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 12:07 71 10:16

StOF Sommarläger Förkortad Medel UP

2018-05-25

U2

  • 33 startande
  • 1450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Norton Sundstén Järfälla OK 13:48 9:31
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 15:19 80 10:34

Stockholms City Cup, #1

2018-05-16

U2

  • 36 startande
  • 1530m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 15:02 9:50
12 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 22:23 57 14:38
14 Simon Ahlström IFK Enskede 24:22 52 15:56
15 Felix Ahlström IFK Enskede 26:24 47 17:15
21 Liam de Boussard IFK Enskede 27:39 44 18:04

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2018-05-15

U2

  • 18 startande
  • 2480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 28:13 90 11:23
4 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 35:46 69 14:25
13 Liam de Boussard IFK Enskede 47:42 49 19:14
16 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 53:50 42 21:42

Närkekvartetten, dag 4, medel

2018-05-13

U2

  • 23 startande
  • 2360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 22:33 9:33
12 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 38:07 49 16:09

Närkekvartetten, dag 3, lång

2018-05-12

U2

  • 40 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 24:42 10:10
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 32:12 67 13:15

Närkekvartetten, dag 2, medel

2018-05-11

U2

  • 32 startande
  • 2340m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 19:01 8:08
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:18 65 10:49

Närkekvartetten, dag 1, lång

2018-05-10

U2

  • 49 startande
  • 2350m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 20:25 8:41
13 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 29:33 59 12:34

Haningeträffen

2018-05-05

U2

  • 21 startande
  • 2500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 22:32 9:01
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 36:45 51 14:42
14 Liam de Boussard IFK Enskede 52:46 33 21:06

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

U2

  • 14 startande
  • 2300m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:21 90 11:01
3 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 29:23 76 12:47
4 Tuva Hedlund IFK Enskede 29:24 76 12:47
Liam de Boussard IFK Enskede ej start

DM, sprint, Stockholm (WRE)

2018-05-01

U2

  • 45 startande
  • 1500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Milo Mondini Hellas Orientering 10:26 6:57
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 13:37 67 9:05
24 Liam de Boussard IFK Enskede 19:39 43 13:06

Järfälla OK

2018-04-22

Öppen motion 3

  • 42 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karin Leire Mälarö SOK 25:43
30 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 53:13 28

Täby OK, medel

2018-04-15

U2

  • 35 startande
  • 1850m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noomi Zeffer Mälarö SOK 19:07 10:20
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 22:00 77 11:54

Täby OK, lång

2018-04-14

U2

  • 27 startande
  • 2180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:50 90 9:33

MIK-medeln

2018-04-08

U1

  • 25 startande
  • 2050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Albin Franzén OK Södertörn 14:58 7:18
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 19:30 67 9:31
12 Simon Ahlström IFK Enskede 22:16 57 10:52
21 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 32:54 35 16:03
22 Felix Ahlström IFK Enskede 33:33 35 16:22

Vikingaträffen, Five-O, #5

2018-04-02

U2

  • 24 startande
  • 2200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Eira Olsson Åmåls OK 20:39 9:23
11 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 33:58 51 15:26

Bohuslunken, Five-O, #4

2018-04-01

U2

  • 14 startande
  • 2490m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Malva Jarl Kungälvs OK 30:38 12:18
13 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 1:09:55 34 28:05

Öjetrampen, Five-O, #3

2018-03-31

U2

  • 21 startande
  • 2510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Malte Andersson Trollhättans SOK 22:24 8:55
Jon Forsberg Rundström IFK Enskede ej start

Kortfredan, Five-O, #2

2018-03-30

U2

  • 10 startande
  • 1490m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nils Thorsson Ryda SK 09:33 6:25
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 18:48 41 12:37