Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

2017-10-15

Öppen motion 1

  • 83 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Nordanbro Stora Tuna OK 27:07
32 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 42:47 43

Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag

2017-10-14

Öppen motion 1

  • 71 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Simon Wenzin OK Södertörn 17:36
33 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 32:42 34

Ungdomsseriefinalen i Stockholm

2017-10-01

U1H

  • 81 startande
  • 1520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 12:16 8:04
20 Frank Lantz IFK Enskede 16:30 64 10:51
26 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:58 58 11:49
61 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 23:10 43 15:14
75 Felix Ahlström IFK Enskede 31:02 30 20:25
77 Simon Ahlström IFK Enskede 31:34 29 20:46

Gustavsbergs OK

2017-09-30

U1

  • 18 startande
  • 1920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Saga Hellberg Sundbybergs IK 18:31 9:39
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:53 79 10:53

Waxholms OK

2017-08-27

U1

  • 23 startande
  • 2290m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 24:24 90 10:39
5 Simon Ahlström IFK Enskede 30:19 70 13:14

Sundbybergs IK

2017-08-26

U1

  • 19 startande
  • 2140m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Saga Hellberg Sundbybergs IK 20:51 9:45
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:25 79 10:57
Liam de Boussard IFK Enskede ej start

Ungdomsserien, region söder

2017-08-23

U1H

  • 35 startande
  • 1960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 15:53 8:06
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 19:37 71 10:01
12 Liam de Boussard IFK Enskede 21:48 63 11:07
13 Felix Ahlström IFK Enskede 22:31 61 11:29
21 Dino Jarmland IFK Enskede 28:31 46 14:33
23 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 28:54 45 14:45
27 Simon Ahlström IFK Enskede 30:59 41 15:48

OK Rodhen

2017-08-13

U1

  • 16 startande
  • 1620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elis Eklund OK Rodhen 16:10 9:59
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 16:28 88 10:10
8 Liam de Boussard IFK Enskede 19:05 75 11:47

O-Ringen Värmland 2017 Etapp 5, lång, jaktstart

2017-07-28

U2

  • 212 startande
  • 2740m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Eira Olsson Åmåls OK 19:44 7:12
152 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 42:00 37 15:20

O-Ringen Värmland 2017 Etapp 4, medel

2017-07-27

U2

  • 213 startande
  • 2420m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Eirik Skytterenfuruberg Grue IL 16:00 6:37
71 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 26:47 50 11:04

O-Ringen Värmland 2017 Etapp 3, lång

2017-07-26

U2

  • 210 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oskar Karlsson Bredaryds SOK 20:40 8:02
70 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 31:14 56 12:09

Slottssprinten

2017-06-10

U1

  • 19 startande
  • 1510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lotta Ståhl Järfälla OK 18:16 12:06
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:24 62 16:49

Stockholm City Cup, #3

2017-06-07

U2

  • 51 startande
  • 1410m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oscar Lundquist OK Ravinen 12:32 8:53
13 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 17:37 61 12:30
20 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 18:50 57 13:21
27 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 20:18 52 14:24
30 Bo Pers IFK Enskede 20:45 50 14:43
35 Olga Sparrman IFK Enskede 23:35 43 16:44
37 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 23:55 42 16:58
47 Liam de Boussard IFK Enskede 34:11 27 24:15

Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medel

2017-05-28

U1

  • 11 startande
  • 1910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Signe Albinsson OK Österåker 17:20 9:05
2 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 21:39 70 11:20
3 Nora Ahlström IFK Enskede 23:18 64 12:12
4 Simon Ahlström IFK Enskede 26:53 54 14:05
5 Felix Ahlström IFK Enskede 26:54 54 14:05

Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, lång

2017-05-27

U1

  • 22 startande
  • 1710m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marttii Joki Forsa OK 14:37 8:33
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:48 60 12:10
18 Nora Ahlström IFK Enskede 28:56 41 16:55
19 Simon Ahlström IFK Enskede 29:04 40 17:00
20 Felix Ahlström IFK Enskede 29:07 40 17:02

Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medel

2017-05-26

U1

  • 7 startande
  • 2300m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jamie Roller Järfälla OK 26:38 11:35
2 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 28:43 73 12:29
3 Nora Ahlström IFK Enskede 30:13 68 13:08
6 Felix Ahlström IFK Enskede 35:38 55 15:30

Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, lång

2017-05-25

U1

  • 16 startande
  • 2560m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alexander Dufva Sundsvalls OK 21:23 8:21
4 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:27 68 10:43
6 Nora Ahlström IFK Enskede 33:30 54 13:05
11 Felix Ahlström IFK Enskede 37:47 47 14:46
13 Simon Ahlström IFK Enskede 40:10 43 15:41

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2017-05-23

U1

  • 34 startande
  • 1780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tuva Wiktor Jarefors Snättringe SK 17:24 9:47
6 Frank Blom IFK Enskede 19:55 77 11:11
8 Eskil Blom IFK Enskede 20:18 76 11:24
14 Simon Ahlström IFK Enskede 23:28 64 13:11
15 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:35 64 13:15
16 Felix Ahlström IFK Enskede 23:39 64 13:17
18 William Lawrence IFK Enskede 24:08 62 13:33
25 Nora Ahlström IFK Enskede 26:51 55 15:05
28 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 29:23 49 16:30
30 Liam de Boussard IFK Enskede 31:40 45 17:47

Sommarlägret, sprint

2017-05-19

U1

  • 9 startande
  • 1520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Hellberg Sundbybergs IK 12:40 8:20
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 24:11 32 15:55

Stockholm City Cup, #1

2017-05-17

U2

  • 44 startande
  • 1450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oscar Lundquist OK Ravinen 10:11 7:01
14 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 16:32 52 11:24
15 Lucas De Boussard IFK Enskede 16:35 51 11:26
23 Simon Ahlström IFK Enskede 18:28 45 12:44
27 Nora Ahlström IFK Enskede 21:37 37 14:54
35 Felix Ahlström IFK Enskede 25:39 30 17:41

DM, sprint, Stockholm

2017-05-10

U1

  • 16 startande
  • 930m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Wallner Attunda OK 10:09 10:55
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 14:00 62 15:03

Järlas medeldistans

2017-05-06

U1

  • 44 startande
  • 1360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Heimer Junkka Sundbybergs IK 08:11 6:01
23 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 15:40 42 11:31
25 Liam de Boussard IFK Enskede 16:03 41 11:48

Ungdomsserien # 1, krets söder 4

2017-05-04

U1

  • 57 startande
  • 2060m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Samuel Svennersjö Snättringe SK 21:45 10:33
4 Simon Ahlström IFK Enskede 27:01 71 13:07
6 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:35 69 13:23
8 Frank Blom IFK Enskede 27:54 68 13:33
20 Felix Ahlström IFK Enskede 30:36 61 14:51
26 Liam de Boussard IFK Enskede 32:13 58 15:38
31 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 34:10 54 16:35
35 Eskil Blom IFK Enskede 37:41 48 18:18
36 Dino Jarmland IFK Enskede 38:00 47 18:27
47 William Lawrence IFK Enskede 46:35 37 22:37

Haningeträffen, lång

2017-04-23

U1

  • 21 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 16:35 8:52
8 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:49 60 12:44
16 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 37:16 34 19:56
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.
Simon Ahlström IFK Enskede ej godk.

Haningeträffen, medel

2017-04-22

U1

  • 15 startande
  • 2040m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noomi Zeffer Mälarö SOK 22:12 10:53
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 32:08 59 15:45

Enskede/Skogsluffarna, dag 2, lång

2017-04-17

U1

  • 24 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Björklund IFK Enskede 19:28 90 9:24
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 28:03 59 13:33