Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2016-10-02

U1H

  • 60 startande
  • 1375m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Petter Ljungqvist Täby OK 10:35 7:42
18 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 13:42 67 9:58
35 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 16:12 55 11:47
39 Karl Peeker IFK Enskede 16:48 53 12:13
50 Frank Blom IFK Enskede 18:24 48 13:23
54 Eskil Blom IFK Enskede 20:19 42 14:47

Luffarnas långdistans

2016-09-18

U1

  • 33 startande
  • 2000m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Aron Berglund Södertälje-Nykvarn OF 20:11 10:06
2 Emil Norlin IFK Enskede 22:45 79 11:22
10 Elvira Rehbäck IFK Enskede 29:28 58 14:44
15 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 31:56 53 15:58
17 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 32:39 52 16:20
27 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 41:24 39 20:42

Täby OK, medel

2016-08-27

U1

  • 24 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alice Hellberg Sundbybergs IK 21:14 11:48
9 Emil Norlin IFK Enskede 29:26 62 16:21
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 30:56 59 17:11

Ungdomsserien, regionsfinal, syd

2016-08-23

U1H

  • 47 startande
  • 1790m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jakob Vretenbrant Haninge SOK 17:09 9:35
3 Emil Norlin IFK Enskede 18:28 83 10:19
14 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:59 56 14:31
30 Dawit Nisser IFK Enskede 31:35 44 17:39

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 4

2016-07-28

U1

  • 465 startande
  • 1840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ludvig Juhlin Västerås SOK 12:06 6:35
257 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 22:50 43 12:25
351 Alva Gawell IFK Enskede 28:35 32 15:32

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 3

2016-07-26

U1

  • 421 startande
  • 1370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Zederin OK Nackhe 12:25 9:04
191 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:32 50 14:59
331 Alva Gawell IFK Enskede 27:22 35 19:59
365 Smilla Green IFK Enskede 30:40 30 22:23
367 Molly Green IFK Enskede 30:55 30 22:34

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 2

2016-07-25

U1

  • 440 startande
  • 2370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Melker Sundström Hestra IF 17:04 7:12
160 Smilla Green IFK Enskede 27:46 51 11:43
323 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 35:33 38 15:00
330 Alva Gawell IFK Enskede 35:40 38 15:03
375 Molly Green IFK Enskede 39:50 33 16:48

O-Ringen Sälen 2016 Etapp 1

2016-07-24

U1

  • 420 startande
  • 1970m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emil Johansson Västvärmlands OK 12:32 6:22
157 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:49 50 10:34
359 Alva Gawell IFK Enskede 31:55 29 16:12

Sommarlägret, sprint

2016-05-28

U1

  • 30 startande
  • 1170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Ryderås Waxholms OK 10:08 8:40
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 15:55 54 13:36
10 Emil Norlin IFK Enskede 15:55 54 13:36

Ungdomsserien, #2, krets söder 4

2016-05-24

U1

  • 35 startande
  • 2210m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kerstin Christie Snättringe SK 19:50 8:58
5 Emil Norlin IFK Enskede 23:19 75 10:33
6 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 23:50 73 10:47
7 Karl Peeker IFK Enskede 24:04 72 10:53
7 Dawit Nisser IFK Enskede 24:04 72 10:53
13 Stina Källström IFK Enskede 27:03 63 12:14
18 Elvira Rehbäck IFK Enskede 29:18 58 13:15
20 Greta Mührer IFK Enskede 29:49 57 13:30
21 Elin Lindhagen IFK Enskede 31:15 53 14:08
26 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 33:10 50 15:00
30 Tuva Hedlund IFK Enskede 39:45 40 17:59
35 Sonja Lundberg IFK Enskede 48:41 31 22:02
Edit Wik IFK Enskede ej start
Lilly Hejdenberg IFK Enskede ej start
Lovisa Magnusson IFK Enskede ej start
Iris Wik IFK Enskede ej start
Hedvig Leffler IFK Enskede ej start
Märta Wirén IFK Enskede ej start
Uma Öjve IFK Enskede ej start

Ungdomsserien, #1, krets söder 4

2016-05-12

U1

  • 53 startande
  • 1900m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kerstin Christie Snättringe SK 17:58 9:27
4 Elvira Rehbäck IFK Enskede 18:54 85 9:57
7 Edit Wik IFK Enskede 20:25 78 10:45
8 Karl Peeker IFK Enskede 21:20 74 11:14
13 Elin Lindhagen IFK Enskede 22:21 70 11:46
14 Iris Wik IFK Enskede 22:48 69 12:00
18 Lovisa Magnusson IFK Enskede 23:24 67 12:19
21 Hedvig Leffler IFK Enskede 24:06 65 12:41
26 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 25:04 62 13:12
27 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:17 61 13:18
28 Uma Öjve IFK Enskede 25:49 60 13:35
30 Lilly Hejdenberg IFK Enskede 26:43 57 14:04
34 Märta Wirén IFK Enskede 28:22 53 14:56
39 Stina Källström IFK Enskede 31:17 47 16:28
44 Sonja Lundberg IFK Enskede 35:45 40 18:49
Dawit Nisser IFK Enskede ej start

Swedish League, #7, lång, jaktstartsfinal med Kuxaträffen, dag 2

2016-05-08

U1

  • 17 startande
  • 2290m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oskar Kaipe OK Kåre 15:53 6:56
5 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 23:15 58 10:09

Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

2016-05-07

U1

  • 25 startande
  • 1510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hilma Dalin OK Kåre 08:26 5:35
15 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 14:20 49 9:30

Järladubbeln, medel

2016-05-01

U1

  • 21 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 16:37 8:02
7 Emil Norlin IFK Enskede 23:01 62 11:07
21 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 36:56 35 17:51

Järladubbeln, lång

2016-04-30

U1

  • 42 startande
  • 1630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 12:54 7:55
32 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:31 37 16:53

Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasser

2016-04-10

Öppen motion 1

  • 23 startande
  • 1400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oskar Kaipe OK Kåre 11:13 8:01
13 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 19:17 38 13:46