Novembertävlingarna, medel

2018-11-11

D12 Kort

  • 2 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Julia Pettersson Järfälla OK 19:35 8:10
2 Ester Höglind IFK Enskede 27:13 11:20

Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

U2D

  • 40 startande
  • 1790m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nora Elkert Attunda OK 14:15 7:58
8 Ester Höglind IFK Enskede 17:21 72 9:42
34 Tuva Hedlund IFK Enskede 30:06 37 16:49

Svartviksmedeln

2018-08-19

U2

  • 25 startande
  • 2150m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emma Berg OK Ravinen 32:02 14:54
4 Simon Ahlström IFK Enskede 36:53 77 17:09
6 Liam de Boussard IFK Enskede 40:37 69 18:53
11 Ester Höglind IFK Enskede 46:14 59 21:30
14 Felix Ahlström IFK Enskede 50:17 54 23:23

Gotlands 3-dagars Etapp 1, medel

2018-07-10

U1

  • 49 startande
  • 1480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 11:27 7:44
17 Ester Höglind IFK Enskede 19:35 48 13:14
24 Alma Höglind IFK Enskede 21:49 42 14:44

Gotlands 2-dagars Etapp 1, medel

2018-07-07

U1

  • 42 startande
  • 2170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nellie Leveau Gotlands Bro OK 22:33 10:24
10 Ester Höglind IFK Enskede 36:29 52 16:49
12 Alma Höglind IFK Enskede 36:55 51 17:01

Roslagshelg, lång

2018-05-05

U2 Kort

  • 10 startande
  • 2690m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Miyoko Inouye Klubblös 30:08 11:12
10 Ester Höglind IFK Enskede 1:01:34 39 22:53

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

U1

  • 31 startande
  • 2010m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noel Hedman Snättringe SK 18:46 9:20
11 Alma Höglind IFK Enskede 27:59 57 13:55
13 Ester Höglind IFK Enskede 28:53 55 14:22
14 Joel Holmgren IFK Enskede 29:05 55 14:28
17 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 33:07 47 16:29
18 Oskar Strand IFK Enskede 33:11 47 16:31
25 Simon Ahlström IFK Enskede 43:10 33 21:29
26 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 44:28 32 22:07
30 Felix Ahlström IFK Enskede 56:32 23 28:08

Täby OK, lång

2018-04-14

U1

  • 23 startande
  • 2140m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tom Zeffer Mälarö SOK 19:38 9:10
9 Felix Ahlström IFK Enskede 28:23 59 13:16
10 Simon Ahlström IFK Enskede 28:27 59 13:18
13 Ester Höglind IFK Enskede 32:08 51 15:01
18 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 39:52 39 18:38

Stockholm Indoor Cup

2018-02-03

U2

  • 77 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mikael Berg OK Enen 09:19 2:51
8 Ester Höglind IFK Enskede 13:12 4:02
57 Tilda Dalekant IFK Enskede 23:32 7:12
65 Nora Ahlström IFK Enskede 26:23 8:04
66 Felix Ahlström IFK Enskede 26:25 8:05
67 Simon Ahlström IFK Enskede 26:33 8:07
Ester Höglind IFK Enskede ej start
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

U2

  • 77 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mikael Berg OK Enen 09:19 2:51
8 Ester Höglind IFK Enskede 13:12 4:02
57 Tilda Dalekant IFK Enskede 23:32 7:12
65 Nora Ahlström IFK Enskede 26:23 8:04
66 Felix Ahlström IFK Enskede 26:25 8:05
67 Simon Ahlström IFK Enskede 26:33 8:07
Ester Höglind IFK Enskede ej start
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start