VÖOL-dubbeln, dag 2

2018-09-30

Öppen motion 3

  • 16 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Kvarnefalk Järfälla OK 33:29
4 Emil Norlin IFK Enskede 46:24 52

Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

H10

  • 58 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Deniz Basol Täby OK 10:32 5:51
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 11:59 88 6:39
22 Emil Norlin IFK Enskede 15:43 67 8:44
30 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:51 59 9:55
56 Simon Ahlström IFK Enskede 1:19:33 13 44:12
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

Waxholms OK

2018-09-16

Öppen motion 3

  • 26 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tuva Fred Tullinge SK 38:40
4 Emil Norlin IFK Enskede 40:16 76

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

2018-09-09

H10

  • 11 startande
  • 1700m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Hagwall Järla Orientering 14:47 8:42
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 20:44 71 12:12
8 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 24:03 61 14:09
9 Emil Norlin IFK Enskede 27:31 54 16:11
10 Felix Ahlström IFK Enskede 52:51 28 31:05
11 Simon Ahlström IFK Enskede 56:53 26 33:28

Tyresöorienteringen

2018-09-02

H10

  • 12 startande
  • 2510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Hagwall Järla Orientering 19:33 7:47
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 30:29 64 12:09
Emil Norlin IFK Enskede ej start

Ungomdsserien, regionsfinal söder V

2018-08-29

H10

  • 16 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 15:35 7:32
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 16:31 94 7:59
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 27:46 56 13:25
12 Emil Norlin IFK Enskede 31:30 49 15:13
14 Simon Ahlström IFK Enskede 1:01:53 25 29:54
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

Svartviksmedeln

2018-08-19

H10

  • 15 startande
  • 1910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ture Lindskog OK Ravinen 15:01 7:52
10 Emil Norlin IFK Enskede 25:38 59 13:25
11 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 26:02 58 13:38

StOF Sommarläger Förkortad Medel UP

2018-05-25

H10

  • 25 startande
  • 1450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 10:52 7:30
8 Emil Norlin IFK Enskede 16:54 64 11:39
18 Lucas De Boussard IFK Enskede 20:17 54 13:59

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2018-05-15

H10

  • 5 startande
  • 2480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 21:36 8:43
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 22:47 85 9:11
3 Emil Norlin IFK Enskede 26:49 71 10:49

Haningeträffen

2018-05-05

H10

  • 12 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Caio Pruth Skogsluffarnas OK 20:47 8:33
3 Lucas De Boussard IFK Enskede 22:00 94 9:03
6 Emil Norlin IFK Enskede 30:58 67 12:45

Ungdomsserien #1, krets söder 4

2018-05-03

H10

  • 4 startande
  • 2300m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Eggöy Snättringe SK 18:11 7:54
2 Lucas De Boussard IFK Enskede 23:12 68 10:05
Emil Norlin IFK Enskede ej start

MIK-medeln

2018-04-08

U2

  • 28 startande
  • 2180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 18:28 8:28
15 Emil Norlin IFK Enskede 24:19 66 11:09