Gustavsbergs OK

2017-09-30

U2

  • 19 startande
  • 2380m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Amanda Mörkfors Järfälla OK 33:03 13:53
4 Emil Norlin IFK Enskede 35:55 82 15:05

Attunda OK, dag 2, medel

2017-09-17

U2

  • 26 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Trossing Täby OK 18:38 9:58
6 Emil Norlin IFK Enskede 26:11 61 14:00

DM, medel, Stockholm

2017-09-02

U2

  • 26 startande
  • 2770m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Blenda Lenas Klubblös 26:28 9:33
6 Emil Norlin IFK Enskede 32:43 71 11:49

Sundbybergs IK

2017-08-26

U2

  • 29 startande
  • 2220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Albin Franzén OK Södertörn 23:25 10:33
2 Emil Norlin IFK Enskede 26:02 80 11:44

Ungdomsserien, region söder

2017-08-23

U2H

  • 40 startande
  • 2090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Simon Wenzin OK Södertörn 17:55 8:34
16 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 30:05 50 14:24
Emil Norlin IFK Enskede ej godk.

Hemfosadubbeln, medel

2017-08-20

Öppen motion 1

  • 8 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jacob Carlén Älvsjö Örby OK 17:10
3 Emil Norlin IFK Enskede 20:43 53
6 Tuva Hedlund IFK Enskede 24:15 41

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2017-05-23

U2

  • 20 startande
  • 2550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lucas De Boussard IFK Enskede 22:14 90 8:43
3 Emil Norlin IFK Enskede 24:34 81 9:38
9 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 36:19 51 14:15
19 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 45:18 39 17:46

Sommarlägret, sprint

2017-05-19

U2

  • 28 startande
  • 1490m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Oscar Lundquist OK Ravinen 12:58 8:42
10 Emil Norlin IFK Enskede 21:48 49 14:38
14 Lucas De Boussard IFK Enskede 24:20 43 16:20

Ungdomsserien # 1, krets söder 4

2017-05-04

U2

  • 22 startande
  • 2470m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lucas De Boussard IFK Enskede 29:30 90 11:57
5 Mille Dahlgren IFK Enskede 36:16 71 14:41
7 Emil Norlin IFK Enskede 37:44 68 15:17
10 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 42:44 59 17:18
14 Bo Pers IFK Enskede 50:39 48 20:30
Uma Öjve IFK Enskede ej start

Haningeträffen, lång

2017-04-23

U2

  • 30 startande
  • 2240m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 22:29 10:02
4 Emil Norlin IFK Enskede 26:31 75 11:50
14 Einar Lundin Orrghen IFK Enskede 31:17 62 13:58
19 Mille Dahlgren IFK Enskede 35:01 54 15:38
Lilly Hejdenberg IFK Enskede ej start
Hedvig Leffler IFK Enskede ej start