Luffarnas långdistans

2016-09-18

U1

  • 33 startande
  • 2000m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Aron Berglund Södertälje-Nykvarn OF 20:11 10:06
2 Emil Norlin IFK Enskede 22:45 79 11:22
10 Elvira Rehbäck IFK Enskede 29:28 58 14:44
15 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 31:56 53 15:58
17 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 32:39 52 16:20
27 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 41:24 39 20:42

DM, lång, Stockholm

2016-09-03

U1

  • 7 startande
  • 2030m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Greta Sandvik Attunda OK 21:02 10:22
4 Emil Norlin IFK Enskede 23:57 68 11:48

Täby OK, medel

2016-08-27

U1

  • 24 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alice Hellberg Sundbybergs IK 21:14 11:48
9 Emil Norlin IFK Enskede 29:26 62 16:21
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 30:56 59 17:11

Ungdomsserien, regionsfinal, syd

2016-08-23

U1H

  • 47 startande
  • 1790m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jakob Vretenbrant Haninge SOK 17:09 9:35
3 Emil Norlin IFK Enskede 18:28 83 10:19
14 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 25:59 56 14:31
30 Dawit Nisser IFK Enskede 31:35 44 17:39

Brakmarsmedeln i Tyresö

2016-08-21

U1

  • 18 startande
  • 2010m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 19:55 9:55
Emil Norlin IFK Enskede ej start

Attunda, lång

2016-08-13

U1

  • 14 startande
  • 2020m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alma Hallsten Täby OK 20:20 10:04
2 Emil Norlin IFK Enskede 22:51 79 11:19
10 Mille Forslund IFK Enskede 37:10 45 18:24

Sommarlägret, sprint

2016-05-28

U1

  • 30 startande
  • 1170m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Ryderås Waxholms OK 10:08 8:40
10 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 15:55 54 13:36
10 Emil Norlin IFK Enskede 15:55 54 13:36

Ungdomsserien, #2, krets söder 4

2016-05-24

U1

  • 35 startande
  • 2210m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kerstin Christie Snättringe SK 19:50 8:58
5 Emil Norlin IFK Enskede 23:19 75 10:33
6 Bastian Karlsson Strömö IFK Enskede 23:50 73 10:47
7 Karl Peeker IFK Enskede 24:04 72 10:53
7 Dawit Nisser IFK Enskede 24:04 72 10:53
13 Stina Källström IFK Enskede 27:03 63 12:14
18 Elvira Rehbäck IFK Enskede 29:18 58 13:15
20 Greta Mührer IFK Enskede 29:49 57 13:30
21 Elin Lindhagen IFK Enskede 31:15 53 14:08
26 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 33:10 50 15:00
30 Tuva Hedlund IFK Enskede 39:45 40 17:59
35 Sonja Lundberg IFK Enskede 48:41 31 22:02
Edit Wik IFK Enskede ej start
Lilly Hejdenberg IFK Enskede ej start
Lovisa Magnusson IFK Enskede ej start
Iris Wik IFK Enskede ej start
Hedvig Leffler IFK Enskede ej start
Märta Wirén IFK Enskede ej start
Uma Öjve IFK Enskede ej start

Järladubbeln, medel

2016-05-01

U1

  • 21 startande
  • 2070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 16:37 8:02
7 Emil Norlin IFK Enskede 23:01 62 11:07
21 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 36:56 35 17:51