Novembertävlingarna, medeldistans

2017-11-11

D14

  • 12 startande
  • 3190m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 23:51 7:29
4 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 29:02 82 9:06
7 Clara Höglind IFK Enskede 33:11 72 10:24

Ungdomsseriefinalen i Stockholm

2017-10-01

D14

  • 61 startande
  • 1860m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 11:22 6:07
34 Clara Höglind IFK Enskede 17:02 67 9:09

Attunda OK, dag 2, medel

2017-09-17

D14

  • 25 startande
  • 2690m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tilda Mårtensson OK Ravinen 27:28 10:13
11 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 38:06 72 14:10
19 Clara Höglind IFK Enskede 50:09 55 18:39

DM, medel, Stockholm

2017-09-02

D14

  • 36 startande
  • 3420m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 28:41 8:23
30 Clara Höglind IFK Enskede 57:29 50 16:48

Hemfosadubbeln, medel

2017-08-20

D14 Kort

  • 5 startande
  • 2360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alex Elliot Yorkshire Junior Squad 19:59 8:28
5 Clara Höglind IFK Enskede 28:03 61 11:53

Gotlands 3-dagars Etapp 2, medel

2017-07-12

Öppen motion 3

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ingrid Sjöhed Gävle OK 30:32
12 Clara Höglind IFK Enskede 36:09 54

Gotlands 2-dagars Etapp 2, lång

2017-07-09

D14 Kort

  • 4 startande
  • 3150m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tilda Lindholm Skogsluffarnas OK 31:21 9:57
3 Clara Höglind IFK Enskede 34:32 81 10:58

Gotlands 2-dagars Etapp 1, medel

2017-07-08

D14 Kort

  • 4 startande
  • 2340m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Malin Borg Linköpings OK 22:50 9:45
3 Clara Höglind IFK Enskede 28:03 71 11:59

Stockholm City Cup, #3

2017-06-07

D14

  • 24 startande
  • 1840m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alicia Schandl OK Södertörn 16:01 8:42
9 Clara Höglind IFK Enskede 20:11 79 10:58
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej start

Stockholm City Cup, #2

2017-05-31

D14

  • 46 startande
  • 1950m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 12:47 6:33
Clara Höglind IFK Enskede ej start

Ungdomsserien #2, krets söder 4

2017-05-23

D14 Kort

  • 5 startande
  • 3010m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Pelander Snättringe SK 27:00 8:58
2 Clara Höglind IFK Enskede 27:34 88 9:10
3 Clara Öhman IFK Enskede 29:06 83 9:40
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej start

Sommarlägret, sprint

2017-05-19

D14

  • 47 startande
  • 2280m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 15:07 6:38
29 Clara Höglind IFK Enskede 25:21 60 11:07
44 Clara Öhman IFK Enskede 40:03 38 17:34

Stockholm City Cup, #1

2017-05-17

D14

  • 44 startande
  • 2190m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 14:55 6:49
38 Clara Höglind IFK Enskede 25:37 58 11:42

Järlas medeldistans

2017-05-06

Öppen motion 3

  • 56 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Viveka Backman klubblös 31:36
24 Clara Höglind IFK Enskede 48:13 46

Ungdomsserien # 1, krets söder 4

2017-05-04

D14 Kort

  • 5 startande
  • 2980m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Pelander Snättringe SK 41:09 13:49
3 Clara Öhman IFK Enskede 46:38 78 15:39
4 Clara Höglind IFK Enskede 48:12 75 16:10
5 Sofia Lindhagen IFK Enskede 1:01:28 57 20:38

Haningeträffen, lång

2017-04-23

Öppen motion 3

  • 27 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Flodman Klubblös 29:22
21 Clara Höglind IFK Enskede 56:34 32

Aprilskämtet

2017-04-01

D14 Kort

  • 2 startande
  • 2400m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Clara Höglind IFK Enskede 37:59 15:50