O-Ringen Höga Kusten Etapp 4, lång

2018-07-26

H16

  • 942 startande
  • 5450m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 37:02 6:48
142 Ludde Blom IFK Enskede 1:14:39 50 13:42
166 Gustav Björklund IFK Enskede 1:33:59 39 17:15
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej godk.

H14

  • 1006 startande
  • 3940m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 25:47 6:33
33 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 33:51 76 8:35

D13

  • 805 startande
  • 3870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elsa Brandt Domnarvets GoIF 30:31 7:53
36 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 44:43 68 11:33
104 Linn De Boussard IFK Enskede 59:21 51 15:20
132 Emma Hallendal IFK Enskede 1:12:06 42 18:38

H13

  • 879 startande
  • 3920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 27:39 7:03
27 Hannes Lindqvist IFK Enskede 35:46 77 9:07

H10

  • 928 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 14:39 6:02
67 Lucas De Boussard IFK Enskede 24:40 59 10:09

D35 Kort

  • 503 startande
  • 3880m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marie Ohlin OK Linné 36:10 9:19
24 Nina De Boussard IFK Enskede 48:41 74 12:33

D40 Kort

  • 957 startande
  • 3720m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Heidi Stokseth Halden SK 34:41 9:19
16 Carina Hallendal IFK Enskede 40:03 87 10:46
169 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:18:40 44 21:09

H40 Kort-1

  • 560 startande
  • 5050m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Arild Nomeland Byåsen IL 38:45 7:40
Ulf Persson IFK Enskede ej start
Mikael Hallendal IFK Enskede ej start

H45 Kort-1

  • 782 startande
  • 4500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Boberg IF Rigor 33:45 7:30
21 Patric De Boussard IFK Enskede 41:24 82 9:12
38 Christopher Lindqvist IFK Enskede 45:28 74 10:06

H50-1

  • 675 startande
  • 5500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Ek Nyköpings OK 39:52 7:15
6 Pelle Forsberg IFK Enskede 45:27 88 8:16

D50 Kort

  • 780 startande
  • 3390m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sofia Holmgren Hagaby GoIF Örebro 39:43 11:43
57 Karin Björklund IFK Enskede 55:15 72 16:18

H50 Kort-1

  • 664 startande
  • 4410m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tomas Norman Leksands OK 36:20 8:14
Anders Björklund IFK Enskede ej start

H55

  • 889 startande
  • 5140m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Håkan Svensson Bredaryds SOK 37:01 7:12
155 Per Blom IFK Enskede 1:33:50 39 18:15

H70 Kort

  • 587 startande
  • 2890m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Torbjörn Yttergren Stöcksjö IS 31:08 10:46
110 Roland Persson IFK Enskede 1:26:09 36 29:49

D21 Motion

  • 309 startande
  • 4910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 51:55 10:34
36 Olivia Björklund IFK Enskede 1:25:30 51 17:25

U2

  • 1059 startande
  • 2250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Claesson Stora Tuna OK 14:14 6:20
77 Liam de Boussard IFK Enskede 26:06 45 11:36

Etappstart-U2

  • 376 startande
  • 2250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hugo Corneliusson OK Löftan 16:31 7:20
3 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:45 83 7:53

Etappstart-Svår 7,5

  • 88 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Stefan Sjölund Skogslöparna 52:51
66 Katarina Rundström IFK Enskede 1:41:15 52

3-dagars-Svår 5,0

  • 41 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joey Hadorn OK Linné 30:01
35 Martina Sundberg IFK Enskede 1:16:42 39