O-Ringen Höga Kusten Etapp 3, medel

2018-07-25

H16

  • 570 startande
  • 3920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Daniil Fomin Nord West 22:28 5:44
134 Gustav Björklund IFK Enskede 44:34 50 11:22
164 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 54:01 42 13:47
165 Ludde Blom IFK Enskede 54:30 41 13:54

H14

  • 614 startande
  • 3340m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 22:19 6:41
38 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 32:01 70 9:35

D13

  • 487 startande
  • 3000m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elsa Kaipe OK Kåre 25:31 8:30
29 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 33:18 77 11:06
48 Linn De Boussard IFK Enskede 36:25 70 12:08
67 Emma Hallendal IFK Enskede 39:53 64 13:18

H13

  • 538 startande
  • 3100m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jussi Ankelo MS Parma 22:26 7:14
8 Hannes Lindqvist IFK Enskede 25:55 87 8:22

H10

  • 556 startande
  • 2110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emil Dalgaard Kolding OK 13:38 6:28
54 Lucas De Boussard IFK Enskede 18:54 72 8:57

D35 Kort

  • 307 startande
  • 3360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Andersson Kamrat och IF KIF 28:00 8:20
10 Nina De Boussard IFK Enskede 34:12 82 10:11

D40 Kort

  • 583 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Heidi Stokseth Halden SK 27:46 8:29
9 Carina Hallendal IFK Enskede 31:55 87 9:46
128 Josefin Lindqvist IFK Enskede 55:43 50 17:02

H40 Kort-1

  • 343 startande
  • 3950m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Arild Nomeland Byåsen IL 25:10 6:22
38 Ulf Persson IFK Enskede 42:40 59 10:48
88 Mikael Hallendal IFK Enskede 1:02:32 40 15:50

H45 Kort-1

  • 480 startande
  • 3750m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mattias Grahn Göteborgs SK 25:51 6:54
36 Patric De Boussard IFK Enskede 32:46 79 8:44
56 Christopher Lindqvist IFK Enskede 37:54 68 10:06

H50-1

  • 410 startande
  • 4110m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Ek Nyköpings OK 27:37 6:43
15 Pelle Forsberg IFK Enskede 33:48 82 8:13

D50 Kort

  • 479 startande
  • 2960m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ina Skalberg Bredaryds SOK 29:06 9:50
39 Karin Björklund IFK Enskede 39:16 74 13:16

H50 Kort-1

  • 404 startande
  • 3600m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mats Wallin Stora Tuna OK 27:17 7:35
Anders Björklund IFK Enskede ej godk.

H55

  • 545 startande
  • 3890m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Håkan Svensson Bredaryds SOK 28:17 7:16
165 Per Blom IFK Enskede 1:16:04 37 19:33

H70 Kort

  • 360 startande
  • 2710m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alfred Lindberg Köping-Kolsva OK 26:57 9:57
108 Roland Persson IFK Enskede 1:26:57 31 32:05

D21 Motion

  • 188 startande
  • 3820m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elin Nylund IF Femman 37:50 9:54
25 Olivia Björklund IFK Enskede 56:47 57 14:52

U2

  • 639 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Erik Kylborn Almby IK 18:20 7:08
66 Liam de Boussard IFK Enskede 30:57 49 12:03

Etappstart-U2

  • 226 startande
  • 2570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hannes Peterson OK Denseln 21:19 8:18
2 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 21:51 88 8:30

Etappstart-Svår 3,5

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Möller Leksands OK 19:56
59 Anna Svärd IFK Enskede 36:26

Etappstart-Svår 7,5

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Bejbom Järla Orientering 35:40
89 Katarina Rundström IFK Enskede 1:33:06

3-dagars-Svår 5,0

  • 42 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 27:25
32 Martina Sundberg IFK Enskede 1:04:08 43