Trekvällars Etapp 3

2018-07-04

H16

  • 41 startande
  • 5550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Gajda OK Kamenice 39:04 7:02
14 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:32:19 42 16:38

D14

  • 49 startande
  • 4070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 35:22 8:41
5 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 47:14 75 11:36
13 Linn De Boussard IFK Enskede 1:07:14 53 16:31

H14

  • 38 startande
  • 4070m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Henrik Svensson OK Ravinen 28:26 6:59
Hannes Lindqvist IFK Enskede ej godk.

D10

  • 14 startande
  • 2670m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alice Hellberg Sundbybergs IK 18:50 7:03
5 Nora Ahlström IFK Enskede 44:32 42 16:41

H10

  • 24 startande
  • 2670m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 22:03 8:16
3 Lucas De Boussard IFK Enskede 33:33 66 12:34

H35

  • 22 startande
  • 7920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Lindmark Centrum OK 1:11:08 8:59
4 Martin Ahlström IFK Enskede 1:20:51 88 10:12

D40

  • 28 startande
  • 5180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolina Hellberg Sundbybergs IK 47:21 9:08
3 Elin Ahlström IFK Enskede 56:10 84 10:51
9 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:33:09 51 17:59

H45

  • 100 startande
  • 6040m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 44:44 7:24
4 Magnus Elwin IFK Enskede 52:25 85 8:41
10 Patric De Boussard IFK Enskede 55:31 81 9:11
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej godk.

H60

  • 55 startande
  • 5080m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ulf Burman Gustavsbergs OK 38:06 7:30
12 Mats Larsson IFK Enskede 53:43 71 10:34

H75

  • 38 startande
  • 3460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 39:20 11:22
6 Bo Hedlund IFK Enskede 50:41 78 14:39
7 Bertil Rydgren IFK Enskede 56:39 69 16:22
Hugo Isgren IFK Enskede ej godk.

U1

  • 10 startande
  • 2280m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Felix Ahlström IFK Enskede 22:42 90 9:57
3 Simon Ahlström IFK Enskede 37:39 50 16:31

Öppen motion 5

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Melker Palm Järfälla OK 33:24
12 Ludde Blom IFK Enskede 55:03
32 Pelle Blom 1:06:10

Öppen motion 6

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ola Sandén Klubblös 54:18
2 Gustav Björklund IFK Enskede 1:20:46

Öppen motion 7

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 27:00
35 Karin Björklund IFK Enskede 44:20

Öppen motion 9

  • 0 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Bejbom Järla Orientering 45:58
33 Anders Björklund IFK Enskede 1:20:16