Stockholm City Cup, #2

2018-05-23

H17-

  • 335 startande
  • 2810m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ruslan Glebov OK Ravinen 13:45 4:54
101 Patric De Boussard IFK Enskede 18:31 74 6:35
130 Pelle Forsberg IFK Enskede 19:22 71 6:54
177 Martin Ahlström IFK Enskede 20:41 66 7:22
190 Christopher Lindqvist IFK Enskede 21:07 65 7:31
226 Anders Björklund IFK Enskede 22:22 61 7:58

D17-

  • 250 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 16:11 5:38
39 Katarina Rundström IFK Enskede 20:11 80 7:02
56 Nina De Boussard IFK Enskede 21:01 77 7:19
76 Carina Hallendal IFK Enskede 21:54 74 7:38
83 Elin Ahlström IFK Enskede 22:32 72 7:51
173 Josefin Lindqvist IFK Enskede 27:42 58 9:39
178 Karin Björklund IFK Enskede 27:55 58 9:44
235 Ulrika Axell IFK Enskede 39:08 41 13:38

H16

  • 48 startande
  • 2640m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Melker Lundin OK Hällen 15:07 5:44
25 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 18:56 80 7:10
44 Hampus Erlingsjö IFK Enskede 39:43 38 15:03
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

D16

  • 46 startande
  • 2550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 16:41 6:33
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej start

H14

  • 64 startande
  • 1900m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 09:55 5:13
4 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 11:08 89 5:52
9 Hannes Lindqvist IFK Enskede 12:07 82 6:23

D14

  • 53 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 11:54 6:22
11 Linn De Boussard IFK Enskede 13:44 87 7:21
16 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 14:06 84 7:32
24 Emma Hallendal IFK Enskede 15:04 79 8:03
32 Felicia Strindér IFK Enskede 17:00 70 9:05
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

H12

  • 54 startande
  • 1330m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 07:15 5:27
29 Lucas De Boussard IFK Enskede 13:26 54 10:06

D12

  • 47 startande
  • 1390m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ellen Aneland OK Ravinen 08:43 6:16
37 Nora Ahlström IFK Enskede 18:18 48 13:10

Öppen motion 3

  • 137 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Simon Stålhammar Tullinge SK 11:22
52 Björn Bylund IFK Enskede 18:09 43
109 Hugo Isgren IFK Enskede 26:20 23
Stefan Henriksson IFK Enskede ej start

U2

  • 44 startande
  • 1370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 13:50 10:06
37 Liam de Boussard IFK Enskede 33:42 31 24:36
43 Simon Ahlström IFK Enskede 1:30:53 5 1:06:20
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.