Haningeträffen

2018-05-05

H16

  • 27 startande
  • 5850m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 43:04 7:22
19 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:04:07 67 10:58
20 Pontus Axell IFK Enskede 1:07:12 64 11:29
25 Ludde Blom IFK Enskede 1:17:37 55 13:16
Henrik Lundfors IFK Enskede ej godk.

D14

  • 29 startande
  • 4080m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 33:18 8:10
5 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 42:46 78 10:29
20 Linn De Boussard IFK Enskede 57:39 58 14:08

H14

  • 45 startande
  • 4090m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 25:58 6:21
Hannes Lindqvist IFK Enskede ej start

D10

  • 18 startande
  • 2500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alice Hellberg Sundbybergs IK 24:29 9:48
6 Nora Ahlström IFK Enskede 35:28 69 14:11

H10

  • 12 startande
  • 2430m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Caio Pruth Skogsluffarnas OK 20:47 8:33
3 Lucas De Boussard IFK Enskede 22:00 94 9:03
6 Emil Norlin IFK Enskede 30:58 67 12:45

D35

  • 3 startande
  • 6220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nina De Boussard IFK Enskede 1:03:58 90 10:17

H35

  • 2 startande
  • 8220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Bergh Tullinge SK 1:16:28 9:18
2 Martin Ahlström IFK Enskede 1:44:29 12:43

D40

  • 11 startande
  • 5360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 53:15 9:56
8 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:31:09 58 17:00

H40

  • 15 startande
  • 7720m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ulf Persson IFK Enskede 1:01:04 100 7:55

H45

  • 34 startande
  • 6890m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 53:55 7:50
21 Magnus Elwin IFK Enskede 1:12:58 74 10:35
Patric De Boussard IFK Enskede ej godk.
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej godk.
Stefan Norlin IFK Enskede ej start

H50

  • 48 startande
  • 6220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 48:20 7:46
7 Pelle Forsberg IFK Enskede 51:15 94 8:14

H70

  • 15 startande
  • 4240m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lars Granefelt OK Tyr 46:16 10:55
Christer Hedin IFK Enskede ej godk.

H75

  • 18 startande
  • 3660m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 45:39 12:28
4 Bo Hedlund IFK Enskede 49:48 92 13:36
15 Hugo Isgren IFK Enskede 1:13:18 62 20:02

U1

  • 28 startande
  • 2200m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 18:38 8:28
2 Felix Ahlström IFK Enskede 24:49 65 11:17
3 Simon Ahlström IFK Enskede 27:06 59 12:19

U2

  • 21 startande
  • 2500m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Joel Åhgren Tullinge SK 22:32 9:01
9 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 36:45 51 14:42
14 Liam de Boussard IFK Enskede 52:46 33 21:06

Öppen motion 8

  • 75 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Johnsson Kamrat och IF KIF 36:27
62 Per Blom IFK Enskede 1:37:51 17