Täby OK, lång

2018-04-14

H16

  • 49 startande
  • 5910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 44:38 7:33
40 Ludde Blom IFK Enskede 1:16:16 59 12:54
42 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:29:35 50 15:09
43 Gustav Björklund IFK Enskede 1:29:40 50 15:10
46 Henrik Lundfors IFK Enskede 2:00:26 37 20:23
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.

D16 Kort

  • 2 startande
  • 4460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Clara Höglind IFK Enskede 1:37:40 21:54

H16 Kort

  • 1 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
Klas Bränström IFK Enskede ej godk.

D14

  • 44 startande
  • 4460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrika Nordquist Täby OK 37:46 8:28
18 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 53:16 71 11:57
26 Emma Hallendal IFK Enskede 1:02:22 61 13:59
36 Felicia Strindér IFK Enskede 1:15:51 50 17:00

H14

  • 48 startande
  • 4460m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 28:35 6:25
21 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 49:58 57 11:12

D12 Kort

  • 5 startande
  • 2180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hanna Woxlin Skogslöparna 18:32 8:30
3 Elin Lindhagen IFK Enskede 23:38 68 10:50

D10

  • 16 startande
  • 2180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Pauler Skogslöparna 19:20 8:52
15 Nora Ahlström IFK Enskede 35:35 54 16:19

H40

  • 26 startande
  • 7360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Per Mårtensson OK Ravinen 57:54 7:52
3 Ulf Persson IFK Enskede 1:00:29 96 8:13

D45

  • 26 startande
  • 4340m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anna Strand Attunda OK 42:25 9:46
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

H45

  • 44 startande
  • 6470m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 49:04 7:35
19 Magnus Elwin IFK Enskede 1:02:58 78 9:44
24 Fredrik Hedin IFK Enskede 1:05:20 75 10:06

H50

  • 66 startande
  • 6420m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 46:42 7:16
29 Anders Björklund IFK Enskede 1:03:38 73 9:55
52 Stefan Henriksson IFK Enskede 1:19:03 59 12:19

H55

  • 44 startande
  • 5910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Peter Lundberg Järfälla OK 49:26 8:22
Per Blom IFK Enskede ej godk.

H75

  • 24 startande
  • 3620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 39:29 10:54
3 Bo Hedlund IFK Enskede 43:29 91 12:01

U1

  • 23 startande
  • 2140m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Tom Zeffer Mälarö SOK 19:38 9:10
9 Felix Ahlström IFK Enskede 28:23 59 13:16
10 Simon Ahlström IFK Enskede 28:27 59 13:18
13 Ester Höglind IFK Enskede 32:08 51 15:01
18 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 39:52 39 18:38

U2

  • 27 startande
  • 2180m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 20:50 90 9:33

Öppen motion 3

  • 23 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maria Slars Paulsson Sundbybergs IK 37:58
19 Sofia Lindhagen IFK Enskede 1:17:02 29
19 Tilda Dalekant IFK Enskede 1:17:02 29

Öppen motion 7

  • 76 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Forsberg Skogslöparna 32:38
27 Karin Björklund IFK Enskede 47:58 48
30 Christer Hedin IFK Enskede 49:14 46

Öppen motion 8

  • 78 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Hans Persson IFK Umeå 26:22
22 Stefan Norlin IFK Enskede 43:51 40
35 Martin Ahlström IFK Enskede 49:49 33
70 Björn Bylund IFK Enskede 1:08:56 18