Stockholm Indoor Cup

2018-02-03

SIC Damer

  • 112 startande
  • 12640m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Helena Bergman OK Ravinen 34:24 2:43
29 Emmy Albinsson IFK Enskede 48:08 3:48
Emmy Albinsson IFK Enskede ej start

SIC Herrar

  • 208 startande
  • 12370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Gustav Bergman OK Ravinen 28:58 2:21
117 Linus Albinsson IFK Enskede 53:03 4:17
149 Martin Ahlström IFK Enskede 58:45 4:45
Linus Albinsson IFK Enskede ej start
Martin Ahlström IFK Enskede ej start

D16

  • 85 startande
  • 11680m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nellie Rydlund Hässleholms OK 27:13 2:20
52 Clara Höglind IFK Enskede 54:02 4:38
74 Sofia Lindhagen IFK Enskede 1:23:28 7:09
Clara Höglind IFK Enskede ej start

H16

  • 80 startande
  • 12220m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Felix Bäckstäde Visborgs OK 25:04 2:03
21 Pontus Axell IFK Enskede 37:51 3:06
29 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 41:49 3:25
30 Gustav Björklund IFK Enskede 42:03 3:26
56 Ludde Blom IFK Enskede 49:50 4:05
70 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:08:51 5:38
71 Klas Bränström IFK Enskede 1:12:45 5:57
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej start
Ludde Blom IFK Enskede ej start
Klas Bränström IFK Enskede ej start
Pontus Axell IFK Enskede ej start
Gustav Björklund IFK Enskede ej start
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start

D14

  • 71 startande
  • 8160m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 21:07 2:35
23 Emma Hallendal IFK Enskede 31:58 3:55
42 Felicia Strindér IFK Enskede 38:30 4:43
47 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 42:28 5:12
52 Linn De Boussard IFK Enskede 45:35 5:35
Linn De Boussard IFK Enskede ej start
Emma Hallendal IFK Enskede ej start
Lovisa Lindqvist IFK Enskede ej start
Felicia Strindér IFK Enskede ej start

H14

  • 89 startande
  • 10550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 21:58 2:05
34 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 45:33 4:19
55 Hannes Lindqvist IFK Enskede 54:07 5:08
Elis Forsberg Rundström IFK Enskede ej start
Hannes Lindqvist IFK Enskede ej start

D12

  • 49 startande
  • 8360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Maja Eliasson Domnarvets GOIF 17:27 2:05
33 Elin Lindhagen IFK Enskede 53:44 6:26

SIC Gubbar

  • 95 startande
  • 8780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Colin Dutkiewicz SLOW 27:22 3:07
18 Patric De Boussard IFK Enskede 37:45 4:18
23 Christopher Lindqvist IFK Enskede 40:30 4:37
29 Peter Albinsson IFK Enskede 42:51 4:53
50 Anders Björklund IFK Enskede 49:30 5:38
81 Fredric Höglind IFK Enskede 1:16:08 8:40
Anders Björklund IFK Enskede ej start
Peter Albinsson IFK Enskede ej start
Patric De Boussard IFK Enskede ej start
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej start
Fredric Höglind IFK Enskede ej start
Stefan Henriksson IFK Enskede ej start

SIC Tanter

  • 94 startande
  • 7760m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 34:15 4:25
6 Elin Ahlström IFK Enskede 39:57 5:09
21 Carina Hallendal IFK Enskede 48:51 6:18
24 Josefin Lindqvist IFK Enskede 49:52 6:26
69 Malin Albinsson IFK Enskede 1:25:57 11:05
Malin Albinsson IFK Enskede ej start
Josefin Lindqvist IFK Enskede ej start
Carina Hallendal IFK Enskede ej start
Elin Ahlström IFK Enskede ej start

U2

  • 77 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mikael Berg OK Enen 09:19 2:51
8 Ester Höglind IFK Enskede 13:12 4:02
57 Tilda Dalekant IFK Enskede 23:32 7:12
65 Nora Ahlström IFK Enskede 26:23 8:04
66 Felix Ahlström IFK Enskede 26:25 8:05
67 Simon Ahlström IFK Enskede 26:33 8:07
Ester Höglind IFK Enskede ej start
Tilda Dalekant IFK Enskede ej start

SIC Motion lätt

  • 65 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 21:07
Ulrika Axell IFK Enskede ej start
Ulrika Axell IFK Enskede ej godk.