Ungdomsseriefinalen, Stockholm

2018-09-29

D16

  • 44 startande
  • 1780m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Annick Meister OK Södertörn 12:33 7:03
33 Clara Höglind IFK Enskede 18:20 68 10:18

H16

  • 49 startande
  • 1930m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Isak Gelius Snättringe SK 13:42 7:06
13 Henrik Lundfors IFK Enskede 16:12 85 8:24
20 Ludde Blom IFK Enskede 18:11 75 9:25
40 Hampus Erlingsjö IFK Enskede 23:31 58 12:11
43 Elias Skott IFK Enskede 25:43 53 13:19
44 Klas Bränström IFK Enskede 27:46 49 14:23
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede ej godk.
Pontus Axell IFK Enskede ej godk.
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

D14

  • 58 startande
  • 1630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrika Nordquist Täby OK 11:32 7:05
4 Linn De Boussard IFK Enskede 11:58 96 7:20
7 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 13:23 86 8:13
19 Emma Hallendal IFK Enskede 15:07 76 9:16
24 Felicia Strindér IFK Enskede 15:30 74 9:31
41 Tilda Dalekant IFK Enskede 19:32 59 11:59

H14

  • 97 startande
  • 1900m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 10:30 5:32
7 Hannes Lindqvist IFK Enskede 12:31 84 6:35
8 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 12:35 83 6:37

D12

  • 60 startande
  • 1660m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 12:03 7:16
55 Elin Lindhagen IFK Enskede 33:48 36 20:22

D10

  • 62 startande
  • 1590m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Linnea Sand Tullinge SK 11:26 7:11
27 Nora Ahlström IFK Enskede 18:38 61 11:43

H10

  • 58 startande
  • 1800m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Deniz Basol Täby OK 10:32 5:51
5 Lucas De Boussard IFK Enskede 11:59 88 6:39
22 Emil Norlin IFK Enskede 15:43 67 8:44
30 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 17:51 59 9:55
56 Simon Ahlström IFK Enskede 1:19:33 13 44:12
Felix Ahlström IFK Enskede ej godk.

H14 kort

  • 10 startande
  • 1570m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Svante Ernestam OK Älvsjö-Örby 13:56 8:52
4 Tomas Axell IFK Enskede 16:36 84 10:34

D16 kort

  • 7 startande
  • 1550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jana Amacher Tullinge SK 12:38 8:09
4 Sofia Lindhagen IFK Enskede 19:25 55 12:32

U1D

  • 67 startande
  • 1490m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Audrey Bentlinger OK Älvsjö-Örby 11:40 7:50
15 Alma Höglind IFK Enskede 15:11 67 10:11
29 Amelie Boström Hagel IFK Enskede 16:45 11:14
Siri Holmgren IFK Enskede ej start

U2H

  • 61 startande
  • 1620m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Malte Hallman Attunda OK 12:56 7:59
9 Hilmar Hedin IFK Enskede 15:50 72 9:46
25 Erik Hagel Von Heijne IFK Enskede 18:30 60 11:25
28 Sigge Fröberg Wilhelm IFK Enskede 18:50 59 11:38
33 Liam de Boussard IFK Enskede 19:37 56 12:07
36 Joel Holmgren IFK Enskede 20:18 54 12:32
39 Sindri Grimsson IFK Enskede 20:35 12:42
44 Malte Holmquist IFK Enskede 21:46 13:26
Einar Lundin Orrghen IFK Enskede ej start

U1H

  • 82 startande
  • 1520m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Winston Bentlinger OK Älvsjö-Örby 11:07 7:19
55 Rafael Mancilla IFK Enskede 22:52 15:03

U2D

  • 40 startande
  • 1790m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Nora Elkert Attunda OK 14:15 7:58
8 Ester Höglind IFK Enskede 17:21 72 9:42
34 Tuva Hedlund IFK Enskede 30:06 37 16:49

U3

  • 13 startande
  • 1630m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Noa Selander Skarpnäcks OL 17:06 10:29
5 Arvid Wetterholm IFK Enskede 23:20 63 14:19