Skärgårdsdubbeln, långdistans

2018-09-08

H16

  • 35 startande
  • 5730m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 36:56 6:27
17 Pontus Axell IFK Enskede 1:10:21 52 12:17

D14

  • 32 startande
  • 4590m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fredrika Nordquist Täby OK 41:32 9:03
6 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 49:27 84 10:46
17 Felicia Strindér IFK Enskede 1:00:43 68 13:14

H14

  • 38 startande
  • 4810m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 29:50 6:12
8 Hannes Lindqvist IFK Enskede 39:29 76 8:13
Elis Forsberg Rundström IFK Enskede ej start

D10

  • 16 startande
  • 2550m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Fanny Bergman Tullinge SK 20:40 8:06
8 Nora Ahlström IFK Enskede 27:26 75 10:45

H10

  • 13 startande
  • 2640m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Sven Börjesson Järla Orientering 18:38 7:03
6 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 26:46 70 10:08
10 Simon Ahlström IFK Enskede 44:52 42 17:00
12 Felix Ahlström IFK Enskede 1:09:59 27 26:31

H35

  • 13 startande
  • 7990m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 55:14 6:55
11 Martin Ahlström IFK Enskede 1:20:01 69 10:01

D40

  • 11 startande
  • 4860m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 42:34 8:46
4 Elin Ahlström IFK Enskede 54:21 78 11:11
Josefin Lindqvist IFK Enskede ej godk.

H45

  • 29 startande
  • 6480m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mats Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 46:10 7:07
14 Fredrik Hedin IFK Enskede 56:04 82 8:39
18 Christopher Lindqvist IFK Enskede 59:43 77 9:13
21 Magnus Elwin IFK Enskede 1:01:54 75 9:33

H75

  • 21 startande
  • 3470m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Rune Rådeström Snättringe SK 39:48 11:28
6 Bo Hedlund IFK Enskede 45:40 87 13:10
12 Hugo Isgren IFK Enskede 53:53 74 15:32

Öppen motion 6

  • 13 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Linus Holmqvist OK Österåker 52:56
5 Henrik Lundfors IFK Enskede 1:19:13 47
8 Ludde Blom IFK Enskede 1:27:06 41
9 Per Blom IFK Enskede 1:30:35 38

Öppen motion 7

  • 59 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Eva Hallsten Täby OK 29:01
13 Anna Svärd IFK Enskede 37:54 57
53 Christer Hedin IFK Enskede 1:07:33 23

Öppen motion 9

  • 22 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Martin Lindskog OK Ravinen 53:13
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.