Tyresöorienteringen

2018-09-02

D14

  • 15 startande
  • 3930m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 35:05 8:56
5 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 46:39 75 11:52
Emma Hallendal IFK Enskede ej start

H14

  • 26 startande
  • 3990m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Johan Fochsen Waxholms OK 34:20 8:36
8 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 40:46 84 10:13
10 Hannes Lindqvist IFK Enskede 41:07 84 10:18

H10

  • 12 startande
  • 2510m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olof Hagwall Järla Orientering 19:33 7:47
7 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 30:29 64 12:09
Emil Norlin IFK Enskede ej start

D40

  • 15 startande
  • 5250m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 50:18 9:35
10 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:33:08 54 17:44
Carina Hallendal IFK Enskede ej start

H40

  • 14 startande
  • 7590m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Anders Widegren Mälarö SOK 1:02:04 8:11
6 Ulf Persson IFK Enskede 1:11:24 87 9:24

D45

  • 15 startande
  • 4590m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lena Nilsson Attunda OK 49:25 10:46
Katarina Rundström IFK Enskede ej godk.

H45

  • 22 startande
  • 6730m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 53:26 7:56
10 Fredrik Hedin IFK Enskede 1:10:02 76 10:24
12 Christopher Lindqvist IFK Enskede 1:12:13 74 10:44

H50

  • 33 startande
  • 6210m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Mikael Nyberg Hellas Orientering 48:05 7:45
12 Anders Björklund IFK Enskede 1:03:13 76 10:11
Stefan Henriksson IFK Enskede ej start

H75

  • 9 startande
  • 3670m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Bo Hedlund IFK Enskede 48:19 90 13:10
6 Hugo Isgren IFK Enskede 1:07:00 62 18:15

Öppen motion 1

  • 5 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Bror Wahlberg Haninge SOK 38:13
Mona Forslund IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 3

  • 33 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Garry Pettersson Stockholms OK 36:51
6 Madeleine Frödin IFK Enskede 48:16

Öppen motion 7

  • 76 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Kent Bergman OK Ravinen 24:47
7 Ileana von Melen IFK Enskede 34:01 53
35 Karin Björklund IFK Enskede 45:06 35

Öppen motion 8

  • 60 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Henrik Sandström OK Ravinen 39:10
34 Stefan Norlin IFK Enskede 1:05:43 40
48 Martina Sundberg IFK Enskede 1:11:13 35