Svartviksmedeln

2018-08-19

D21

  • 21 startande
  • 4370m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 32:27 7:26
15 Nina De Boussard IFK Enskede 51:26 63 11:46

H16

  • 30 startande
  • 3270m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Olle Kallur OK Ravinen 23:16 7:07
23 Pontus Axell IFK Enskede 48:57 48 14:58
Henrik Lundfors IFK Enskede ej start
Gustav Björklund IFK Enskede ej start

D16 Kort

  • 1 startande
  • 2920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Clara Höglind IFK Enskede 51:23 17:36
Sofia Lindhagen IFK Enskede ej start

D14

  • 33 startande
  • 2920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ida Österberg Gustavsbergs OK 24:54 8:32
14 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 42:21 59 14:30
20 Linn De Boussard IFK Enskede 50:23 49 17:15
22 Felicia Strindér IFK Enskede 52:42 47 18:03
Emma Hallendal IFK Enskede ej godk.

H14

  • 50 startande
  • 2870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Marcus Stenebo Attunda OK 19:31 6:48
9 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 29:35 66 10:18
14 Hannes Lindqvist IFK Enskede 31:32 62 10:59

D10

  • 24 startande
  • 1870m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Alice Hellberg Sundbybergs IK 14:19 7:39
15 Nora Ahlström IFK Enskede 27:57 51 14:57

H10

  • 15 startande
  • 1910m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Ture Lindskog OK Ravinen 15:01 7:52
10 Emil Norlin IFK Enskede 25:38 59 13:25
11 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 26:02 58 13:38

D40

  • 20 startande
  • 4030m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 37:20 9:16
7 Carina Hallendal IFK Enskede 47:16 79 11:44
8 Elin Ahlström IFK Enskede 47:48 78 11:52
18 Josefin Lindqvist IFK Enskede 1:24:23 44 20:56

H40

  • 25 startande
  • 4360m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Jacob Bolin Tullinge SK 33:03 7:35
5 Ulf Persson IFK Enskede 34:45 95 7:58

H45

  • 33 startande
  • 4130m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lars Lindbom Mälarö SOK 33:53 8:12
10 Patric De Boussard IFK Enskede 38:36 88 9:21
31 Fredric Höglind IFK Enskede 1:15:29 45 18:17
Christopher Lindqvist IFK Enskede ej start

H50

  • 46 startande
  • 3850m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 29:36 7:41
11 Stefan Henriksson IFK Enskede 39:50 74 10:21

H70

  • 16 startande
  • 2860m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 36:11 12:39
15 Roland Persson IFK Enskede 1:09:52 52 24:26

H75

  • 17 startande
  • 2860m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Rune Rådeström Snättringe SK 32:23 11:19
3 Bo Hedlund IFK Enskede 42:21 76 14:48
9 Hugo Isgren IFK Enskede 50:11 65 17:33

U1

  • 36 startande
  • 1920m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Edvin Carlstein IFK Lidingö SOK 17:08 8:55
21 Alma Höglind IFK Enskede 37:32 36 19:33

U2

  • 25 startande
  • 2150m
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Emma Berg OK Ravinen 32:02 14:54
4 Simon Ahlström IFK Enskede 36:53 77 17:09
6 Liam de Boussard IFK Enskede 40:37 69 18:53
11 Ester Höglind IFK Enskede 46:14 59 21:30
14 Felix Ahlström IFK Enskede 50:17 54 23:23

Öppen motion 3

  • 34 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 39:08
Ulrika Axell IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 5

  • 70 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Peter Hemmyr Järla Orientering 25:12
5 Peter Albinsson IFK Enskede 33:54 54

Öppen motion 7

  • 91 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Lasse Forsberg OK Ravinen 24:45
6 Anders Björklund IFK Enskede 29:56 63
Christer Hedin IFK Enskede ej godk.

Öppen motion 8

  • 65 startande
Pl Namn Förening Tid Poäng Tempo
1 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 35:33
35 Stefan Norlin IFK Enskede 1:02:39 37